צילום: ויז'ואל/פוטוס השבוע נזרקה שקית עם שתן באחת מכיתות י' בתיכון אורט מוצקין. האחראי למעשה הוא תלמיד כיתה י"ב, שזהותו התבררה באמצעות מצלמות האבטחה, ומיד אחר כך הושעה לאלתר מבית הספר.

המקרה אירע באמצע יום הלימודים, כשבמהלך שיעור נפתחה דלת הכיתה, ותלמיד י"ב השליך פנימה שקית סופר קשורה ובתוכה שתן, וברח. למרבה המזל, השקית לא פגעה באף אחד, אך חלק מהנוזלים נשפכו על רצפת הכיתה. התלמידים שלמדו באותה עת בכיתה לא יכלו להסתיר את צחוקם והתקשו להירגע.

המורה לא הבינה מה מתרחש, עד שהתלמידים הסבו את תשומת ליבה לשקית. המורה התקשרה מיד למנהלת, שרה פינטו, וביקשה ממנה להגיע לכיתה.

עד לסוף השיעור המנהלת לא הגיעה. במשך כשעה ישבו התלמידים והתלוצצו, בעוד שהמורה ניסתה להרגיע את הרוחות. במהלך כל השיעור השקית היתה מוטלת על הרצפה וטיפטף ממנה שתן. תלמידים שנכחו בכיתה מספרים: "המנהלת לא באה, עד שהיה צלצול להפסקה ויצאנו. עברנו מעל לשקית. כשחזרנו מההפסקה, השקית כבר לא היתה שם".

זיהוי התלמיד שאחראי למעשה הקונדס לא היה אפשרי באותו רגע, מאחר שהמורה לא ראתה אותו בעת שנכנס לכיתה. תלמידי הכיתה לא היו מוכנים לזהות את הזורק, וטענו שלא ראו כלום.

כשדבר המקרה הובא לידיעת מנהלת בית הספר, מרגה סגל, היא צפתה במצלמות האבטחה שפזורות במסדרונות, כדי לזהות את הנער. כשהתבררה זהותו, נקרא התלמיד למשרד המנהלת לבירור והושעה למשך יומיים.

מנהלת קרית החינוך אורט מוצקין, מרגה סגל: "תלמיד כיתה י"ב הניח בפתח הכיתה שקית עם שתן. תוך זמן קצר אותר והורחק מבית הספר לאלתר. בו זמנית זומנו הוריו, שהזדעזעו לשמוע על מעשה בנם, הבינו את חומרת המעשה ושיתפו פעולה עם הנהלת בית הספר. התלמיד נדרש, בנוסף להרחקה, לכתוב מכתב התנצלות לכיתה שבה הניח את השקית ולכתוב עבודה בנושא כבוד האדם שאת תוכנה, לאחר שתיבדק איכותה, יעביר בשעת חינוך בכיתתו".