"אני מרגיש כמו אותו בעל שאשתו בגדה בו וכולם ידעו את זה חוץ ממנו", אמר גבי בן גלים, בעלי תיאטרון הצפון, בתגובה על עזיבתה המפתיעה של מנהלת התיאטרון, ניצה בן צבי.

ביום שני התבשרה בן צבי כי מועצת המנהלים של תיאטרון חיפה החליטה לבחור בה כמנכ"לית התיאטרון, אבל בן גלים חש נפגע, כי לטענתו, בן צבי ניגשה למכרז מבלי ליידע אותו על כך. בן גלים אמר כי שמע על זה רק במקרה.

"הייתי אתמול (שני, א"ג) בחתונה בתל אביב, ודיברתי עם שחקן תיאטרון שאני מכיר והוא אומר לי 'אתה יודע שהדירקטוריון של תיאטרון חיפה אישר את ניצה בן צבי כמנכ"לית'. אמרתי מה קורה פה לעזאזל. לא הבנתי על מה הוא מדבר בכלל. הייתי בהלם פשוט.

"ביום שלישי היא באה אלי למשרד וסיפרה לי שהתקבלה להיות מנכ"לית בתיאטרון חיפה. אמרתי לה שחבל שהיא התנהגה בדרך שבה התנהגה, אבל אני מאחל לה הצלחה. היא אמרה שהיא מאוד רצתה לנהל תיאטרון רפרטוארי וזה, אמרתי אין בעיה, אני לא חולק על הרצונות שלך אבל יש דרך לעשות דברים, זה הכל.

"באותה מידה היא יכלה לבוא ולהגיד לי שהיא רוצה לחזור לעבוד במודיעין, מאיפה שהיא באה, או שהיא רוצה לנהל תיאטרון בתל אביב. זה בסדר גמור, והייתי מברך אותה להצלחה. אבל בכל זאת, לעבור למתחרה הקרוב, זה קצת אה... אין מה לעשות, אין לי שליטה על הדברים האלה. אני לא יכול לשלוט על קודים של התנהגות של אנשים".

זה נעשה מאחורי הגב?
"זה בדיוק מה שקרה, אבל אין מה לעשות. שטויות, התיאטרון מספיק חזק, מה גם שהדברים נעשים על ידי צוות נפלא שניצה היתה חלק ממנו. התיאטרון ימשיך, כל ההצגות לעונה הזאת כבר משובצות. אני לא רואה בעיה, יהיה בסדר".

מי יחליף אותה?
"אנחנו לא חושבים על זה עדיין. ניצה רצתה לתת לנו 30 יום להתארגן, אני אמרתי לה שמבחינתי אני מוותר על ה־30 יום והיא יכולה ללכת כבר אתמול, אני לא צריך את זה. אל תשכח שתיאטרון חיפה זה עסק יריב, עם כל הכבוד. מה יעזור לי שהיא כבר עובדת שם ותישאר לעבוד גם אצלי? אמרתי לה שמבחינתי אין לה מה להישאר, לא חודש ואפילו לא יום. היא לא תמשיך להגיע לעבודה בתיאטרון הצפון. תיאטרון הצפון בשבילה נגמר".

ניצה בן צבי מונתה למנכ"לית תיאטרון הצפון במאי 2006 והחליפה את אבנר מכטינגר, שפרש מתפקידו חודש לפני כן. בן צבי, בעלת תואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה ותואר שני במינהל עסקים, שירתה בעבר כראש מדור והווי בצה"ל. בשנים 2002-2006 ניהלה את היכל התרבות באשקלון וכיהנה כיו"ר ועדת הביקורת של ארגון מנהלי התרבות הארצי.

בשנים האחרונות נגס תיאטרון הצפון במפעל המנויים של התיאטרון העירוני חיפה, שהלך והצטמק. תיאטרון הצפון, למרות היותו תיאטרון מארח ולא תיאטרון יוצר, הפך במידה רבה למונופול שמארח באופן כמעט בלעדי את תיאטראות המרכז.

ל"ידיעות המפרץ" נודע, כי כבר למחרת הוזמנו לתיאטרון שני אנשים שפינו את חדרה של בן צבי. כמו כן הודיע לה בן גלים שהיא לא תצא לסופ"ש שהיה מיועד להתקיים בימים הקרובים לעובדי התיאטרון.

ניצה בן צבי מסרה: "שירתתי בנאמנות רבה את תיאטרון הצפון יותר מארבע שנים. זה רק טבעי שאשאף להתקדם במסלול של העשייה התיאטרונית בישראל. אני מודה לעובדי והנהלת תיאטרון הצפון על התקופה הנפלאה ומאחלת לתיאטרון הצפון המשך שגשוג והצלחה".