צילום: שי שמואלי תושב קרית מוצקין, ששהה במעצר משום שנחשד בהשלכת סכין לעבר ראשו של שוטר, שוחרר מכיוון שהובא לבית המשפט באיחור של דקות ספורות. סניגורו, עו"ד תומר נוה, טען כי מרשו שהה במעצר לא חוקי במשך 16 דקות, ובית המשפט קיבל את הטענה.

למעשה, כל האירוע היה מיותר, ומקורו בטעות תמימה. ביום חמישי שעבר פשטה המשטרה על ביתו של החשוד, בן 56, לאחר שהתקבל מידע שהוא מגדל מריחואנה בבית.

החשוד אמנם גידל מריחואנה, אבל על פי היתר רפואי שניתן לו, משום שנפצע קשה בתאונה והוא סובל משברים בכל חלקי גופו ומכאבים קשים. למרות זאת החשוד נעצר, ולא בגלל המריחואנה, אלא בגלל המפגש עם השוטרים, שהתדרדר לפסים אלימים.

בבקשת המעצר נטען, כי החשוד איים על השוטרים ברצח בעת שהניף לעברם סכין מטבח גדולה וצעק כי ידקור אותם. החשוד אף השליך את הסכין לעבר ראשו של שוטר, וכשלא פגע בו, השליך לעברו פטיש ופחית צבע.

רק בנס החפצים לא פגעו בשוטר. ששת השוטרים שנכנסו לבית החשוד התיזו, ככל הנראה, גז מדמיע לעיניו, וכתוצאה מכך הוא נפל ונגרמו לו סדקים נוספים באגן הירכיים.

מעצר החשוד הוארך עד ליום ראשון בשעה 14:00. בשעה 14:16 הוא הובא לבית המשפט, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשנית. עו"ד נוה התנגד וטען כי מרשו שוהה במעצר בלתי חוקי במשך 16 דקות, ועל כן יש לשחררו לאלתר.

שופטת בית משפט השלום בקריות, טל תדמור זמיר, קיבלה את בקשת הסניגור ושיחררה את החשוד. עוד ציינה השופטת: "אינני יכולה שלא להתייחס לעובדה שהשוטרים הגיעו לביתו של החשוד בשל חשד לביצוע עבירה שלא נעברה כלל, ומשם התדרדר האירוע".