צילום: סי די בנק מנהלת סניף בנק מהקריות שיצאה לנופש עם בן זוגה, במלון "קלאב מד" באילת, תקבל פיצוי בסך 12 אלף שקל לאחר שנפגעה בשתי אצבעות רגליה זמן קצר לאחר שהגיעה למלון.

המנהלת שהתה במלון במסגרת נופש לעובדי הבנק. זמן קצר לאחר שקיבלה את חדרה, נתקלה, כשהיא יחפה, בזווית במה נמוכה שעליה היה מונח מזרן. כתוצאה מכך נשברו שתי אצבעות רגלה של אורחת המלון. נכות לא נגרמה לה, רק כאב וסבל והיא המשיכה לבלות במקום עד לתום הנופש.

המנהלת פנתה בהמשך אל המלון בדרישה לפצותה בגין המקרה, אך המלון טען כי הוא אינו אחראי למקרה זה. בעקבות כך הגישה המנהלת, באמצעות עו"ד משה יונאי, תביעה לבית משפט השלום בחיפה ודרשה שהמלון יפצה אותה.

עורכי הדין של המלון טענו, כי מדובר בבמה שהוקמה בחדר, שנראית לעין ולא היתה כל סיבה שהתובעת לא תבחין בה, כדבר שבשגרה. השופט שמעון שר טען כי במה ועליה מזרן אינו דבר שבשגרה, ועל כן קבע שמדובר במכשול שבית המלון היה חייב להזהיר בפניו ואנשי המלון היו צריכים לקחת בחשבון שמקרה כזה עלול לקרות.

השופט גם בדק את המקרה בהתאם לתורת "הניתוח הכלכלי" הקובעת כי יש לפסוק באופן שבו "אם כמות ההשקעה הכספית הנדרשת הינה קטנה יותר מהנזק, אזי קמה חבות ברשלנות" .

עם זאת קיבל השופט חלק מטענת בית המלון, וקבע כי גם לתובעת רשלנות תורמת: "אין אפשרות להתעלם מהעובדה שאין עסקינן בתובעת קטינה או שדרכה לא להתגורר בבתי מלון ועובדת קיומו של החדר, כפי שהוא נבנה, יכולה היתה להיעלם מעייניה בדבר שבשגרה".

השופט קבע כי חלקה של התובעת בתאונה היה 30 אחוז, ופסק לה בגין סבל וכאב 12 אלף שקל ועוד 1,500 שקל בגין איבוד ימי עבודה. לאחר הורדת 30 אחוז מהסכום, חלקה של המתלוננת ברשלנות, והוספת שכר טרחה עו"ד, ישלם בית המלון 12 אלף שקל לתובעת.