צילום: דורון גולן הזנחה שנמשכת שנים - כך מגדיר יוסי בן דהן, תושב שכונת קרית ים ג', את מה שקורה בגן הנרייטה סולד בעיר. בן דהן טוען, כי הוא מכיר את האזור כבר משנות ה-60, אך מעולם הוא לא הוזנח בצורה כזו. בן דהן: "זה ממש לא ייאמן מה שקורה כאן. פעם זה היה מקום מטופח, ירוק.

"היום הכל הזנחה מסביב, יש לכלוך וסימני צואה. התקינו כמה מתקני משחקים וחושבים שעשו משהו. זה על חול, כמו פעם. מגרש הכדורסל הרוס, וההזנחה ניכרת בכל מקום. יש אזורים בעיר שאותם יודעים בעירייה לטפח. אבל כאן? כאילו זו עיר אחרת. גדלנו על השם הנרייטה סולד, ותראה מה נהיה מזה. הכל כאן כמו באום אל פחם".


גרוטאה בגן הנרייטה סולד (צילום: דורון גולן)

לדברי בן דהן, הזנחה רבה ניכרת במקלט הציבורי שבגן: "המקלט מלא לכלוך. אפשר לראות את זה מבחוץ. ודבר נוסף: במקלט הזה דולק האור מאז מלחמת לבנון השנייה. ארבע שנים המנורה דולקת. צלצלתי לעירייה, אבל איש לא שם לב לזה. המקלט מטונף, קטסטרופה. אותי לא מעניינת פוליטיקה, ואני לא רוצה לפגוע באף אחד.

"אני רוצה שהדברים יראו טוב יותר. שיהיה כאן יפה, שלקשישים יהיה היכן לצאת בערב ולילדים היכן לשחק. אנחנו לא אזרחים סוג ב'. אנחנו משלמים מיסים כמו כולם".

בן דהן פנה לחבר המועצה אלון סיסו על מנת שיעלה את הנושא בישיבת המועצה. סיסו: "פנו אלי תושבים הגרים ליד הגן והתלוננו על הזנחה מתמשכת. הגעתי לשם ואכן הכל מוזנח ומטונף. אור שדולק מאז 2006, כפי שסיפרו לי השכנים, זו שערורייה. צר לי שהמקום הזה הוזנח כך ולא זוכה לטיפוח מינימאלי. בכוונתי להעלות את הנושא בישיבה הבאה של מועצת העיר".

מעיריית קרית ים נמסר: "בעקבות הפנייה התקיים במקום סיור, במהלכו לא נמצא זכר לתיאורים אלה, ובכל מקרה הוזמנה גם מערכת העיתון למקום כדי לראות בעצמה כי אין שום מקלט שעונה לתיאור המיוחס לאזרח, שפנה לאלון סיסו ולעומת זאת לא פנה אף פעם לעירייה".

לאחר קבלת תגובת העירייה יצאנו לראות את המקום. התיאורים של המתלונן לא היו רחוקים מהמציאות, המקלט היה מטונף והמנורה בתוכו, שהאזרח טוען שהיא דולקת כבר כמה שנים, דלקה באמצע היום.


"פעם זה היה מקום מטופח, ירוק. היום הכל הזנחה מסביב. לכלוך וצואה. התקינו כמה מתקני משחקים וחושבים שעשו משהו"

מימין למעלה בכיוון השעון: מגרש הכדורסל המוזנח, מרצפות חסרות, מנורה דולקת במקלט וגרוטאה חונה צילומים: דורון גולן