צילום: index open קופת חולים כללית הכניסה שיטות טיפול לילדים ללא כאב: במרכזי הילד בקריות ניתן לערוך בדיקת צהבת ללא דקירה, ערכות לבדיקת משטחי גרון עם ממצא מיידי, וכן הרחבת שעות מתן מענה רפואי על ידי רופאי הילדים.

ד"ר זאהי סעיד, המנהל הרפואי של הכללית במחוז, מסר כי במחוז חיפה וגליל מערבי מטופלים למעלה מרבע מיליון ילדים בעשרות מחלקות ילדים במרפאות הכללית.

במרכזי בריאות הילד יש גם מיטות השהייה, כך שניתן לתת עירויים, טיפולי אינהלציה ועוד, ללא צורך להגיע לחדר מיון. המרכז מעוצב באופן ידידותי לילדים, וחדרי ההמתנה צוידו עתה במתקני משחקים, הפעלה וציור נוספים, כדי להקל על הילד בעת המתנה לטיפול ולהעניק לו חוויה חיובית בעת ביקור במרפאה.

ד"ר חנן בבילסקי, מרכז רפואת הילדים של הכללית במחוז, מציין: "חרדה מהווה גורם משמעותי בתחושת הכאב הנגרם מבדיקות וטיפולים, בעיקר אצל ילדים שלא פעם גם נכנסים לחרדה, כפועל יוצא מהפחדים שמשדרים הוריהם. תוכנית 'טיפול ללא כאב' שהונהגה בכללית נועדה להקל על חוסר האונים שחשים ההורים ועל חוסר היכולת של הילדים הרכים להביע את עוצמת הכאב. היא כוללת הכשרת הצוותים להתייחסות לכאב, לשיפור האינטראקציה עם הילד ולהסחת דעתו מהטיפול, כך שתפחית מעוצמת הכאב תוך שימוש בעזרים שונים".

בתוך המרכזים לבריאות הילד ייערכו אירועים הפתוחים לקהל הרחב של 'כריכים של אלופים' – הכנת כריכים בריאים אך טעימים, בהנחיית דיאטנית קלינית, ושעת סיפור בנושא בריאות השן בהנחיית מספרת סיפורים לילדים.

פרטים על מקום ומועדי הפעילויות במשרדי המרכזים וב־2700*.