צילום: דורון גולן חברי המועצה אלון סיסו ואלי כהן פנו השבוע לראש העיר, שמואל סיסו, על מנת לבדוק פתרון לבעיה שהועלתה על ידי תושבי שכונת פסגות ים, לפיה אין הסדרי חצייה נאותים בין שני חלקי השכונה.

פסגות ים ממוקמת משני צידי הכביש המחבר בין הגשר המוביל לקרית מוצקין לכיכר בשדרות ירושלים. בצומת עצמו יש מעבר חצייה, אבל השכונה משתרעת

לשני הצדדים, כמה מאות מטרים לפני הכיכר. בתקופה האחרונה יותר ויותר תושבים, כולל צעירים, חוצים את הכביש ומסכנים עצמם.

במכתבם לראש העיר מציעים חברי המועצה לבדוק אופציה של בניית גשר עילי שיחבר בין שני חלקי השכונה, או להתקין פסי האטה ולסמן מעבר חצייה כבר בתחילת השכונה, קרוב לגשר. סיסו וכהן מציינים: "ביצענו סיור וצפינו במספר רב של תלמידים החוצים את הכביש במקום המדובר, דבר שמהווה מפגע בטיחותי חמור. יפה שעה אחת קודם לתקן מפגע זה על מנת להציל חיי אדם". חברי המועצה ביקשו לקיים דיון בנושא, בהשתתפות מהנדס העיר וכן נציגי חברת אזורים אשר בונה את השכונה.

יו"ר ועד שכונת פסגות ים, שלומי קדוש, טען השבוע כי במקום קיימת בעיה בטיחותית חמורה. קדוש: "יש ירדה חדה מהגשר, כשבאים מקרית מוצקין, ומכוניות נוסעות שם מהר. כמובן שזה מסכן את אלה שחוצים את הכביש במקום הזה. בצד השני, בירידה לכיוון קרית מוצקין, התקינו פסי האטה. בדקתי בתוכניות וראיתי שבזמנו כן דובר על הקמת גשר להולכי רגל בין שני חלקי השכונה. כיום אפשר לבנות גשר או לפחות להתקין פסי האטה ולהכין שם מעבר חצייה מסודר. מה שקורה שם כיום זה פשוט מסוכן".

מהעירייה נמסר כי ראש העיר הציג כבר לפני מספר חודשים בפני הנהלת העיר, ולפני כשבועיים בפני יושבי ראש הוועדים בשכונה, את התוכניות להסדרת היציאה והמעבר בין שני חלקי השכונה, תוכניות אשר אושרו ואמורות לצאת לפועל בתוך זמן קצר.

"ברור לחלוטין כי הפונים מבקשים להציג מצג שווא כאילו עבודות שאמורות להתחיל ממילא מתבצעות כביכול בעקבות פנייה שלהם".

מקורות בעייריה יודעים לספר כי לאחר כישלונו של אחד הפונים, אלי כהן, להריץ מועמד פוליטי לוועד השכונה, הוא מנסה עתה להציג את עצמו כמי שמציל את השכונה.