צילום: EPA שלוש בנות במגמת התקשורת בתיכון רוגוזין בקרית אתא יציגו את הסרט שהכינו לפרויקט הגמר שלהן בפסטיבל הסטודנטים בהוליווד. עבודת הגמר היא חלק מתוכנית הלימודים של כיתה י"א. הסרט נקרא "הכל פתוח", ומעביר ביקורת על תיפקוד המשטרה באמצעות סיפורו של שוטר שנדקר כשביקש מכמה נערים להיות בשקט.

השוטר שעליו נכתב הסרט ואשר כיכב בו הוא אביה של רעות גוהר, אחת משלוש התלמידות שכתבו, ערכו וצילמו את הסרט. כשהציגו את הפרויקט, שלח המורה להפקות טלוויזיה, יונתן פיין, את הסרט לפסטיבל סרטי הסטודנטים שמתקיים בהוליווד, אליו מגיעים תלמידים מרחבי העולם. בראש השנה קיבלו הבנות - רעות גוהר, רותם קורנפלד ורעות ששה -הודעה כי ייסעו להוליווד, ביחד עם מרכזת המגמה, כדי לייצג את הסרט.

גוהר: "זה סיפור אישי על מקרה שאירע לאבי לפני חמש שנים. אבי, בעצמו שוטר, ירד למטה כדי לבקש מכמה נערים ששיחקו עם נפצים להפסיק. הם לא הסכימו. הוא אמר להם שיקרא למשטרה. כשהוא הסתובב, אחד הנערים דקר אותו בגבו. עד עכשיו לא מצאו את מי שפגע בו. זה מעיד על זילזול בתיקים שאינם חריגים מספיק, או כשאין אבידות בנפש".

לדברי גוהר, לאחר תקופה ממושכת של ניסיונות, השיגה את התיק המשטרתי שעסק באביה. לטענתה, יש סתירות בעדויות: "כיום התיק סגור. הסרט משקף מציאות קשה של אירוע טרגי שמוביל לשיקום ארוך, וחוסר אונים מול המערכת. היה לי חשוב להעביר מסר, ולא להכין פרויקט רגיל. כשהתבקשנו להכין סרט היה לנו ברור, לשלושתנו, שזה יהיה הנושא".

התלמידות, כיום בכיתה י"ב, יטוסו השבוע להוליווד. הנסיעה מסובסדת על ידי עיריית קרית אתא ובית הספר רוגוזין. ראש העיר, יעקב פרץ: "העובדה שסרט של תלמידות במגמת התקשורת מגיע לתחרות בינלאומית מהווה מקור גאווה לעיר".