צילום: index open רישיונו של נהג מהקריות נפסל ע"י משרד הרישוי בחיפה לאחר שפסיכיאטר שלהם קבע כי קיימים קווים של הפרעה באישיותו. הנהג הגיש ערעור לבית משפט לעניינים מנהליים. סגן נשיא בית משפט המחוזי בחיפה, השופט שמואל ברלינר 'זרק אותו מכל המדרגות' וחייב אותו בהוצאות משפט בסך 6,000 שקל.

הנהג החזיק ברישיון נהיגה משנת 1995 ונרשמו לחובתו 48 הרשעות בעבירות תעבורה מגוונות ובהן נהיגה בפסילה וללא רישיון רכב. בינואר 2009 נהג המערער כשהוא שיכור, פגע בעמוד תאורה, הפיל אותו ונימלט.

לאחר מעצרו בבית אימו הכחיש הנהג שהיה שיכור בזמן התאונה וטען כי היא נגרמה במהלך סיבוב בשעה שאיבד שליטה על רכבו עקב עייפות לאחר שעבד במהלך כל הלילה בפאב.

את שכרותו הסביר הנהג בכך שלאחר התאונה נגרמה לו תחושת תסכול ולכן עם הגיעו לבית אימו שתה כוסית של משקה חריף מבקבוק שעמד ליד השולחן בסלון. לכן כשנבדקה שכרותו לאחר שאותר, התקבלה תשובה חיובית.

רישיונו של הנהג ניפסל לאחר שפסיכיאטר של משרד הרישוי בדק אותו וקבע: "קיימים בו קווים של הפרעה אישיותית. ייתכן קושי בריסון דחפיו. תתכן גישה מאוד אגוצנטרית ומניפולטיבית. אין שום ביטוי של לקיחת אחריות לעברו התעברותי העשיר. לדעתי לא ניתן לשלול שיהווה סיכון בנהיגה ואין מקום לאשר חזרה לנהיגה".

הנהג הגיש ערעור לבית המשפט וכן חוות דעת פסיכיאטרית מטעמו הקובעת כי הוא בריא בנפשו, אינו סובל הפרעת אישיות ואינו מסוכן כנהג בדרכים.
השופט ברלינר דחה את הערעור לאחר שלא 'קנה' את גרסתו של הנהג על פיה היה פיכח בזמן התאונה ומהאלכוהול לגם רק בבית אימו כאשר חש תסכול.

בפסק דינו: "גרסה זו אינה נראית לי אמיתית. אינני מאמין לו והנסיבות והגיון הדברים מראים כי הוא היה שיכור בעת התאונה והיא נגרמה מחמת שכרותו. המערער נהג במכוניתו שעה שרישיון הנהיגה שלו פקע, עובדה זו הוא הסתיר מבית המשפט ודי בה כדי להצדיק את דחיית הערעור".