תלמידים בתיכון רוגוזין בקרית אתא מתלוננים על שההנהלה לא דואגת לנקות את פינת העישון בבית הספר לא רק מבדלי הסיגריות, אלא בעיקר מהרהיטים השבורים שהושלכו לשם, שחלקם מהווים סכנה.

פינת העישון ברוגוזין, הממוקמת בשטח מגרש הכדורסל, מאכלסת כ־15 תלמידים בממוצע בכל הפסקה, ומזכירה יותר פח אשפה. על הרצפה יש פסולת, בדלי סיגריות וקופסאות ריקות, אבל עיקר הבעיה בקרשים ובשולחנות השבורים שזרוקים שם, מהם בולטים גם מסמרים.

המורים, טוענים התלמידים, יודעים על קיומה של הפינה הזאת, אבל אינם פועלים, לא בניסיון להפסיק את העישון ולא בנושא הניקיון והבטיחות של התלמידים.

אחת התלמידות מספרת: "כבר ברור שמעשנים שם. כולם יודעים. זאת הפינה הקבועה. ראיתי אפילו מורה אחד עובר משם ומסתכל. הוא רק מילמל שיכבו את הסיגריה. מה הוא יכול לעשות? הם לא יפסיקו. אם יהרסו להם את הפינה הזאת, הם יקימו חדשה".

מהנהלת בית הספר נמסר בתגובה: "אנחנו נלחמים בתופעת העישון. אסור לעשן בשטח בית הספר. אין פינות עישון, באופן חד משמעי. במהלך ההפסקות יש תורנויות של המורים ושל היועצות בכל החצרות. מי שנמצא מעשן, מושעה ומחויב לכתוב עבודה בנושא. אנו עושים פעילויות חינוכיות כדי להבהיר את הסיכונים ואת ההשלכות הבריאותיות, ולא עוצמים עין".