צילום: Index open "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הילד שלי, בן שנתיים וחצי, היה במרפסת בזמן שהזכוכיות התנפצו – הוא יכול היה להיהרג או ליפול מהמרפסת". כך אמרה מורן עזרן מקרית אתא, שמרפסת ביתה ברחוב מורדי הגטאות נפגעה ביום שני אחר הצהריים.

במכתב שכתבה למהנדס עיריית קרית אתא, שמעון דניאל, טוענת עזרן כי מרפסת ביתה שבקומה הרביעית ניזוקה, לטענתה - כתוצאה מפגיעת מערבל שיצק בטון על הקומה הראשונה בקניון עזריאלי הנבנה בעיר. לעומת זאת, נציג חברת ב.ס.ט, המבצעת את בניית קניון עזריאלי, דוחה את הטענות וטוען שמנוף המערבל לא מסוגל להגיע לגובה של ארבע קומות, ולכן הפגיעה במרפסת לא נגרמה ממערבל הבטון. עם זאת הוא הודיע לעזרן כי החברה תממן את הנזקים שנגרמו במרפסת.

עזרן טוענת: "חזרתי מהעבודה והלכתי להביא את הבן שלי. אחד השכנים התקשר אלי ואמר לי שאגיע הביתה מהר. הזמנתי משטרה ועירבתי את כל מי שצריך. מה שקרה זה מעבר להטרדה היומיומית של הרעש בסביבה בגלל הבנייה. המנוף שעל משאית הבטון כנראה הסתובב ופגע במרפסת שלי בבית.

"הזכוכיות התנפצו ונגרם נזק. יכלה להיות פה סכנת חיים ממש, כי יש לי ילד קטן. הוא יכול היה להיפגע מהזכוכיות שהתנפצו, ואולי גם ליפול מהמרפסת, כי גם חלק ממנה נשבר. מהקומה הרביעית נפל גשם של זכוכית משוריינת, ואני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו זה היה נופל על מישהו שעומד בכניסה לבניין".

במכתבה למהנדס העירייה, שהעתקים ממנו נשלחו גם לאגף הפיקוח על הבנייה בעירייה, כותבת עזרן: "אני רואה בחומרה רבה ביותר את המקרה ומבקשת לחקור את האירוע לעומק. אעמוד על פנייה לכל הגורמים הבכירים, לרבות המפקחים על הבנייה, משטרת ישראל שהיתה במקום ודיווחה על האירוע, כל הגורמים הבכירים בעירייה".

נציג חברת ב.ס.ט: "אם מנוף היה פוגע במרפסת, הוא היה מעיף חצי מהמרפסת, אפשר לבדוק את זה, אבל אני לא רוצה להיכנס לוויכוחים. אני מבין שבגלל בניית הבניין אנחנו מהווים מטרד של רעש ומטרד של עבודות בשעות לא הכי נוחות, ובשביל היחסים הטובים אני מוכן לשלם על הנזק למרות שאני לא לקוח אחריות על מה שקרה לה".

המפקח מטעם חברת עזריאלי: "זה לא היה שום דבר מיוחד. יכול להיות שעפה אבן, ונשברה חתיכת זכוכית. למרפסת עצמה לא קרה שום נזק. הזכוכית נשברה, לא ברור כתוצאה ממה, ועל מנת שלא להיכנס לעימותים עם דיירים, אמרנו לדיירת שנתקן את הנזק. היא תביא קבלה ונשלם לה. לא נראה לי שזה היה באשמתנו, אבל בשביל שלא יהיו עניינים עם שכנים, אנחנו מוכנים לשלם ולפצות אותה".