צילום: דורון גולן הפארסה המעייפת של פתיחת השוק החדש בקרית אתא ממאנת להסתיים: לפני כשבוע וחצי היה אמור השוק ברחוב יוספטל לעבור למשכנו החדש באזור התעשייה בעיר, אבל העירייה פנתה שוב לבית המשפט וטענה כי השוק לא יהיה מוכן לפתיחה לפני 4 בנובמבר.

הפעם בגלל העדר אישורים ממכון התקנים וממכבי אש. בית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, נעתר גם הפעם לבקשת העירייה, וקבע כי השוק ייפתח לא יאוחר מ-9 בנובמבר. לפני כחודשיים קבע בית המשפט כי אם השוק לא ייפתח עד ל-14 באוקטובר ישלמו העירייה וראש העיר ליצחק זייתוני, אחד ממגישי העתירה לפינוי, סכום של 25 אלף שקל עבור כל שבוע איחור בפתיחת השוק - בגין ביזיון בית המשפט.

בבקשה הנוכחית לדחיית פתיחת השוק טענה העירייה בבית המשפט כי השלימה לחלוטין את עבודות בניית השוק וסוכם עם הרוכלים כל הדרוש, אך בשל עיכוב בקבלת אישור מכון התקנים להתקנת מערכות כיבוי אש ואי קבלת אישור כיבוי אש, היא נאלצת לבקש פעם נוספת ארכה בפתיחת השוק. העירייה ציינה במסמכים שהגישה לבית המשפט כי מכון התקנים קבע ליום שלישי השבוע לבצע בדיקה בשוק ולא היתה אפשרות להקדים תאריך זה וכי רק לאחר קבלת אישור זה ניתן לקבל קבלת רישיון ממכבי אש.

העתירה המקורית לפינוי השוק הוגשה בשנת 2007 על ידי תושבים מרחוב יוספטל שטענו שהשוק מהווה מטרד סביבתי. אך מאז פינוי השוק מתנהל בעצלתיים: בחודש יולי פנתה העירייה לבית המשפט בבקשה לארכה והודיעה כי בניית השוק תסתיים עד לאוגוסט, אך מאחר שהיא לא רוצה שפרנסת הרוכלים תיפגע בתקופת החגים היא מבקשת מבית המשפט לאפשר לה לפתוח אותו עד 14 באוקטובר – יום חמישי שעבר. ואולם גם הפעם, כאמור, הפתיחה מתעכבת פעם נוספת.

תושב רחוב יוספטל אמר השבוע: "לאורך כל הדרך אנחנו רואים שהעירייה מורחת את פתיחת השוק. חודשים המקום עמד בלי שעבדו בו. לפני כמה שבועות ניגשתי לאחד העובדים במקום והוא אמר לי שהעירייה לא יודעת מה היא רוצה מעצמה. הרוכלים לא יודעים איזו באסטה הם יקבלו והם לא יודעים לאן הם הולכים ומתי הם הולכים".

מהעיריה נמסר בתגובה: "בראשית החודש העבירה העירייה בקשה לבית המשפט לדחיית מעבר השוק הישן למשכנו החדש באזור התעשייה וזאת בשל היערכות גורמים חיצוניים למתן רישיון לשוק החדש.

"מדובר באישור של מכון התקנים וכיבוי אש למבנה השוק אשר מהווים חלק ממתן רישיון לשוק. העירייה השלימה את היערכותה למעבר לשוק החדש וממתינה לסיום עבודתם של הגורמים החיצוניים. השוק החדש אמור להיפתח בראשית החודש הבא לשביעות רצון כל הגורמים הנוגעים בדבר".