צילום: שי שמואלי מערכת החינוך הערבי בעכו הושבתה בשבוע שעבר למשך שעתיים בעקבות אירוע אלימות, במהלכו הותקף מאבטח בבית הספר היסודי 'אל-אמל' על ידי אביו ואחיו של אחד התלמידים. שוטרי משטרת עכו שהוזעקו לבית הספר עיכבו את התוקפים לחקירה.

ביום רביעי שעבר הגיעו לשטח בית הספר אביו של התלמיד ובנו הבגיר כשהם חמושים בסכין ואלה, וניסו לתקוף את המאבטח, שלא היה חמוש. המאבטח, שחשש מפניהם, נמלט על נפשו לתוך מבנה בית הספר והתבצר בחדר המורים שהיו באותה עת בישיבה. המורים ההמומים גוננו על האיש עד שהגיעה המשטרה.

מאוחר יותר התברר כי הרקע לתקיפה הוא ויכוח שהתפתח שעות קודם לכן עם אשת התוקף, שהוזמנה לפגישה עם אחת המורות, והמאבטח עיכב אותה כדי לאמת את דבר הזמנתה לבית הספר.

בעקבות המקרה החליטו ועדי ההורים של כל מערכת החינוך הערבית בעיר להשבית למחרת את הלימודים למשך שעתיים.

"מדובר במקרה בלתי נסבל של אלימות, וכאיש חינוך אני מגנה כל מקרה אלימות, בין אם בבית הספר או מחוצה לו", אמר מנהל בית הספר, עבדאללה זיידאן. "אפס סובלנות כלפי אלימות, אני מקווה שכל המעורבים וגם אנחנו כבית ספר נסיק את המסקנות".

מפקד תחנת המשטרה, סנ"צ אבי אדרי, אישר כי הוגשה תלונה, וציין כי המאבטח שהותקף סירב להתלונן בשל סולחה שנערכה בין הצדדים.

בעקבות המקרה ציינו השבוע מספר גורמי חינוך בכירים מהמגזר הערבי בעיר כי כל השומרים המוצבים על אבטחת מוסדות החינוך הערבי בעיר לא חמושים. "יש מקום לשקול את חימוש המאבטחים בעקבות המקרה האחרון ומקרים נוספים שאירעו בעבר", טען אחד הבכירים.

השבוע דנה ועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ דוד אזולאי (תושב העיר) בהצעה לסדר העוסקת באבטחת בתי הספר הערביים במדינה, על רקע מקרי האלימות הרבים שאירעו לאחרונה במוסדות החינוך במגזר הערבי.

מעיריית עכו נמסר: "עם קבלת הדיווח מבית הספר נעשתה בדיקה של גורמי הביטחון ברשות, ובהמשך יוסקו מסקנות לעתיד עם חברת האבטחה".