צילום: דורון גולן שני חברי מועצת העיר בקרית ים, שלמה חזן ועו"ד אלון סיסו, מתכוונים להעלות בקרוב הצעה לסדר בעניין בית העלמין הישן בצור שלום, בעקבות מה שהם מכנים הזנחה קשה במקום.

חזן: "בית העלמין בצור שלום הוא הכי מוזנח בארץ. נקודה. אי אפשר להיכנס, אין שבילים, אין גישה, יש צמחייה, והכל מוזנח בצורה נוראית. זו ממש פגיעה בכבוד המתים. קברו לאורך השבילים, ואי אפשר לגשת לשום מקום".

חזן, שלאחרונה התבשר כי הוא עומד בראש ועדת הביקורת העירונית, מתכוון לדון בנושא גם בוועדה, בין השאר על מנת לבדוק את נושא העברת התקציבים מהעירייה למועצה הדתית.

גם סיסו טוען, כי ביקר לאחרונה בבית העלמין ונדהם: "זו הזנחה במלוא מובן המילה. יצאתי משם מזועזע. אנשים פנו אלי ושאלו, איך ייתכן מצב כזה? יש עשבים בין הקברים, בורות, עוד מעט יהיה חורף, ייווצרו שם שלוליות ענקיות.

"איך אפשר לראות את המצב הזה ולא לעשות כלום? התחזוקה לקויה, וזו פשוט בושה. נעלה את הנושא לדיון במועצה ונבדוק מה אפשר לעשות כדי שבית העלמין לא ייראה כך".

גורם בכיר בקרית ים טען השבוע, כי מצבו הגרוע של בית העלמין אינו נובע מהזנחה, אלא מקבורת יתר: "היו צריכים להפסיק לקבור שם לפני ארבע חמש שנים.

"במקום זאת, קברו בשבילים, בכניסות, בכל מקום. תיקח את השכונה הכי מטופחת בעולם, ברגע שתבנה ברחובות עוד ועוד בלוקים, היא תהפוך למוזנחת. אותו דבר קרה שם. דחסו ודחסו, עד שהכל נראה כפי שנראה היום".

את תגובתו של יו"ר המועצה הדתית, עמי אילוז, לא ניתן היה להשיג.

מהעירייה נמסר כי גם ראש העיר, שמואל סיסו, פנה למועצה הדתית בדרישה חד משמעית לשפר את מצב התחזוקה בבית העלמין, וכי הוא אף עורך שם ביקורים באופן קבוע, כדי לעקוב אחר הנעשה במקום.