צילום: סי די בנק ביום ראשון בבוקר חיכתה לעובדי המועצה הדתית הפתעה לא נעימה. בכניסה למבנה עמדה עגלת סופרמרקט ובה שקית שחורה, שבתוכה תרנגולות שחוטות ומדממות.

לא ידוע מי הניח את התרנגולות, אך מי שהבחינה בהן היתה שולמית אסולין, מזכירת החברה קדישא, שסיפרה: "השקית הסריחה. כנראה היתה שם מיום שישי, כי הריח היה ממש חמור, כמו של נבלה".

לדברי אסולין, יו"ר המועצה, שמעון עזריאל, הזיז את העגלה מפתח הבניין, ואילו היא התקשרה למוקד העירוני, משם נשלח נהג של מחלקת התברואה כדי לאסוף את השקית. הכניסה נשטפה בחומצת מלח, כדי להפיג את הריח ולחטא את המקום.

עזריאל: "הגעתי בבוקר לעבודה, והיתה שם עגלת סופר עם שקית ובה חלקי פנים של עופות. אני רוצה רק לעבוד. אני לא יודע מה פשר הדבר ומי שם את

זה. לפי דעתי, זה פשוט צירוף מקרים מכוער. אולי זרקו את זה מאיזה אטליז ליד. זה מצטייר כבושה וחרפה, אבל אני לא מאמין שמישהו עשה את זה במתכוון".

המועצה הדתית בקרית ביאליק ממקדת אליה את תשומת הלב בזמן האחרון, ולא ברור אם התרנגולות הונחו שם כחלק ממאבק הכוחות. במוקד המחלוקת, טענות של חברי האופוזיציה כי המינויים במועצה היו לא כשרים בגלל חוסר שקיפות.

לפני שבוע הוחלפו המנעולים במקום, ולמקום הוזמנה המשטרה. יו"ר ועד עובדי העירייה, יוסי ברבי, טוען שבאירוע החלפת המנעולים נכחו גם עובדי עירייה, ונקב בשמו של עוזר ראש העיר. בעירייה הכחישו כל קשר לכך וטענו שאיש מהעובדים לא נכח במקום.

במועצה טענו, שמיד לאחר המינוי של עזריאל ושל הגזבר, דוד סולומון, הוחלפו המנעולים, וכי זהו הליך טבעי ומקובל, כדי שלא לאפשר לכל אחד להיכנס.

השאלה היא מדוע השבוע, לאחר אירוע התרנגולות, שוב הוחלפו המנעולים, וההסבר שקיבלנו הוא כי הדבר נעשה מטעמי נוחות, וכי כעת ישנו מפתח אחד לכל החדרים.

במועצה החליטו שלא להגיש תלונה במשטרה.