צילום: Index Open לבקשת "mynet", בית המשפט התיר לפרסום: נערה פיתתה קטין ובזמן שקיימה עימו יחסי מין, חבריה פרצו לביתו. ביום שני הם נעצרו ובית משפט האריך את מעצרם ביומיים.

אם חשבתם שרק המוסד משתמש בנערות פיתוי, אז מתברר שגם הגנבים הקטנים למדו את הפטנט. בפרשה הזו מעורבים ארבעה צעירים שמתגוררים בסמיכות באזור הקריות. הראשון הוא הקורבן, נער בן 15. השלושה האחרים הם החשודים: נערה בת 19, קטין בן 16 וצעיר בן 22. כל המעורבים מכירים אחד את השני, שהרי הם מתגוררים באותו רחוב.

על פי חשד המשטרה, בתקופה האחרונה התיידדו שלושת החשודים עם הקורבן, ובמהלך שהותם המשותפת שאלו אותו בצורה עדינה האם לאמו יש תכשיטים וכסף בבית והיכן היא מחביאה אותם.

השבוע, ביום ראשון בבוקר הזמין החשוד בן ה-16 את 'חברו' (15) לביתו. החבר שהינו הקורבן החליט להגיע לבית החשוד במקום ללכת לבית הספר. בבית החשוד נמצאה גם הנערה (19) וצעיר נוסף, בן ה-22. הארבעה ישבו בחברותא, במהלכה החלה הנערה לפתות את הקטין, ובשלב מסוים הם פרשו לאחד החדרים בבית.

על פי החשד, עם הסתגרותם של השניים בחדר, לקח הקטין בן ה-16, יחד עם חברו בן ה-22, את מפתחות ביתו של הקטין בן ה-15 שהונחו בפינת האוכל, ובעזרת מפתחות אלו פרצו לביתו של הקטין וגנבו משם רכוש רב ויקר ערך.

עם חזרתו לבית, כאשר הבחין הקטין בן ה-15 שביתו נפרץ, הבין שנפל קורבן לתחבולה של חבריו, ויחד עם אימו הגיש תלונה במשטרה. נערת הפיתוי, הקטין והצעיר נעצרו. ביום שני בבוקר הובאו לבית המשפט ונציג המשטרה, רס"מ מאיר קנדרו, ביקש להאריך את מעצרם. בדיון המשפטי, בתשובה לשאלת הסנגורים ציין רס"מ קנדרו: "ממכלול העדויות בתיק, גם של החשודים וגם של הנער קורבן עולה כי הקטין הוא זה שפיתה את הנער לבוא לביתו, שם היו החשודים.

תוך משחקי מין מצד הנערה (19), החזיקו את הנער (15) בחדר. המפתחות והפלאפון שלו היו בפינת האוכל, ואז הקטין (16) וחברו הצעיר (22) ניגשו לביתו ובאמצעות מפתח הדירה, נכנסו וגנבו רכוש. החשודים דיברו על כך שיקרעו את הרשת של החלון כדי שמי שיבדוק את ההתפרצות יחשוב שנכנסו דרך החלון ולא על ידי מפתח".

לשאלת הסניגורים כמה זמן הסתגרה הנערה עם הנער בחדר, ענה רס"מ קנדרו: "מספיק זמן. פרק הזמן ששהה הנער עם החשודה, משתלב במבחן המציאות יחד עם ההתפרצות שהתבצעה בביתו של הנער שממוקם שני בתים סמוכים אליהם".עוד הוסיף נציג המשטרה: "החשודים ניסו לצייר תמונה לפיה פרצו לבית דרך החלון, אך רק שברו את החלון ולא קרעו את הרשת. השוטרים הבחינו שהבית נפרץ אך ורק בעזרת מפתח".

החשודים הכחישו את המיוחס להם וביקשו באמצעות סניגוריהם לשחרר אותם. שופטת בית משפט השלום בקריות, טל תדמור זמיר, שדנה בעניינם האריכה את מעצרם ביומיים. בהחלטתה ציינה השופטת: "לאחר שעיינתי בחומר החקירה, מצאתי כי קיים יסוד סביר לחשד על פיו החשודים ביצעו את העבירות המיוחסות להם, אולם החקירה טרם הסתיימה".