צילום: אלכס קולומויסקי 72 אחוז מהישראלים מעדיפים את הרכב הפרטי על פני תחבורה ציבורית מטעמי נוחות, על אף שהתחבורה הציבורית זמינה להם. כך עולה מסקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה עבור אור ירוק.

הסקר בחן את תדירות השימוש באוטובוס (בתוך העיר ומחוצה לה), במונית וברכבת. השימוש הנרחב ביותר הוא באוטובוס לנסיעות בתוך העיר. 14 אחוז מהציבור ציינו כי הם משתמשים בו כמעט כל יום, ועוד כ-11 אחוז מספר פעמים בשבוע, וביחד כרבע מהציבור.

תושבי אזור ירושלים מובילים בשימוש באוטובוס בתוך העיר, עם 36 אחוזים, תושבי אזור הצפון עם שיעור משתמשים של כ-24 אחוז, תושבי אזור הדרום כ-21 אחוז ותושבי אזור השרון משתמשים באוטובוס בתוך העיר כמעט כל יום או מספר פעמים בשבוע בשיעור הנמוך ביותר ביחס לשאר חלקי הארץ, כ-18 אחוז בלבד.

מדוע? 23 אחוז ציינו כי הם לא רוצים להיות מוגבלים ללוחות הזמנים של התחבורה הציבורית, ו-18 אחוז ציינו כי הסיבה לאי שימוש בתחבורה ציבורית נובעת מכך שהם מגיעים יותר מהר ברכב פרטי.

מנכ"ל אור ירוק, שמואל אבואב: "על מנת להבין את הפער העצום בין ישראל לעולם, די אם ניקח כדוגמה את אזור לונדון, הזהה לישראל, שם רק 12 אחוז מגיעים לעבודה ברכבם הפרטי, 72 אחוז ברכבת ועוד 9 אחוזים באוטובוס".