צילום: אורטל איבגי 'בית הפועל' לשעבר בקרית חיים, ששימש את קבוצת הכדורסל המיתולוגית הפועל קרית חיים עד שנות ה-80, הוא פיל לבן שנטוש כבר עשור. המבנה נטוש ומוזנח משמש עלייה לרגל להומלסים ושיכורים, המהווים מטרד סביבתי.

בחודש האחרון גר במבנה הסמוך, ששימש בעבר גם לאימון קבוצות התאבקות והרמת משקולות, תושב קרית אתא, שלדבריו השתלטו על ביתו ולכן הוא לא יכול לגור בו.

האיש שהעתיק את עצמו לבית הפועל, ישן על מזרון מטונף באולם שבו קירות מתקלפים ובקבוקי וודקה פזורים בכל עבר.

את האלכוהול שהוא קונה, הוא מחביא בצמיגים ישנים, שרידים של הפנצ'ריה שהייתה שם. נהגי המוניות מתחנת כברי נותנים לו אוכל ולעיתים כסף, מקלחת ובגדים זו מציאות שאינו זוכר.

האדם העונה לשם פרדי הוא רק אחד מיני רבים שמתקבצים בלילה באולם ובמגרש הכדורסל, ומחפשים קורת גג, ובינתיים תושבי הרחובות כברי ודגניה נאלצים להתמודד עם הומלסים, שיכורים ונרקומנים שמבקשים מהם כסף, מסתובבים בחצרות ביתם בלילות, ובשעות היום מפחידים לדבריהם את ילדיהם שמשחקים בחוץ.

המבנה עצמו שייך להסתדרות, שקיבלה מספר פניות בעבר בבקשה להכשיר את המקום לשימוש, אך במשך שנים לא השתנה דבר. מההסתדרות נמסר בתגובה: "המבנה נטוש מכיוון שיש בעיות מנהליות.

"מינהל מקרקעי ישראל לא מוכן לאשר שימוש אחר פרט לשימוש ספורטיבי, ולנו אין צורך בזה, כי יש לנו את איצטדיון קרית חיים למטרה זו.

"מנהל אגף הנכסים של ההסתדרות סיכם עם מנהל התברואה של עיריית חיפה, אלי כהן, שהחל משבוע הבא ינקו את כל השטח. כרגע זה עדיין לא ידוע למה ישמש המתחם".