צילום: דורון גולן חבר מועצת עיריית קרים ים, אדם אמילוב, נושא מזה שנה וחצי תואר של סגן ראש עיר, לאחר שמונה בידי מועצת העיר לתפקיד. אלא שהעירייה שעל פי אותה החלטה, הייתה אמורה לפנות למשרד הפנים על מנת שיאשר מינוי סגן רביעי בעיר, (בגלל העובדה שמדובר בסגן מעבר ל"מכסת" הסגנים שעיר כמו קרית ים יכולה למנות), כלל לא פנתה לבקש אישור ממשרד הפנים.

אמילוב מונה כסגן לפני שנה וחצי, וזאת לאחר שקודם לכך מונו שלושה סגנים אחרים: דוד אבן צור, מוריס איבגי ושלומי דוד. על פי הנחיות שהוציא משרד הפנים, בעיר בסדר גודל של קרית ים ניתן למנות שלושה סגנים בלבד. בישיבה השלישית של מועצת העיר, בתאריך 26 בינואר 2009, נכלל סעיף תחת הכותרת: "מינוי מר אדם אמילוב - ישראל ביתנו -לסגן רביעי (ללא שכר) בכפוף לאישור משרד הפנים".

בישיבה עצמה אמר ראש העיר, שמואל סיסו: "על פי חוק יש אפשרות למנות סגן רביעי אולם מציע להמשיך במסורת של סגני עיר ללא שכר, ממליץ למנות את מר אדם אמילוב לסגן רביעי ללא שכר ומדגיש כי אישור מועצת העיר יהיה כפוף לאישור משרד הפנים".

המינוי אושר פה אחד על ידי חברי המועצה, ואמילוב אף זכה לברכות מהחברים. מנוסח ההחלטה עולה בפירוש כי ללא אישור משרד הפנים, המינוי לא תקף.

מבדיקת 'ידיעות המפרץ' עולה כי שנה ועשרה חודשים כמעט עברו מאותה ישיבה, ועיריית קרית ים כלל לא פנתה למשרד הפנים לבקש אישור עבור מינוי של אמילוב.

דוברת משרד הפנים, אפרת אורבך שהשיבה השבוע לשאילתה של ידיעות המפרץ, כתבה: "טרם התקבלה במשרדנו בקשה מעיריית קרית ים בנוגע לאישור סגן רביעי בעירייה. במידה שתגיע פנייה כזו אלינו, נתייחס לכך בהתאם".

אמילוב הופתע השבוע לשמוע כי לא נשלחה בקשה לאישור המינוי שלו אבל הוסיף כי מבחינתו מדובר בסמנטיקה בלבד.

אמילוב: "לי חשובה העשייה למען התושבים. תואר כזה או אחר לא משנה את הפעילות שלי. אני חבר מועצה 13 שנים ותמיד פעלתי למען התושבים. אני לא עושה יותר בגלל תואר ולא פחות. לא על פי התואר ישפטו אותי תושבי העיר".

מעיריית קרית ים נמסר בתגובה: "תגובת משרד הפנים היא יותר מאשר מוזרה, שכן העירייה פנתה למשרד ולשר בנושא זה כבר בתאריך 22.4.10 כפי שעולה מן המסמך המצורף. בכל מקרה חשוב להדגיש כי המדובר במינוי בתואר בלבד ללא כל הטבה מכל סוג".