צילום: גיל נחושתן הרב האשכנזי הראשי של קרית מוצקין, דוד מאיר דרוקמן, חולל ביום שני סערה בעיתונות הערבית בנצרת לאחר שקרא "להפחיד את הערבים עד שיברחו מנצרת עילית". דרוקמן אמר את הדברים בכנס רבנים ואנשי ימין, שהתקיים בבית הכנסת הספרדי הראשי בנצרת עלית.

עוד הוא אמר: "הערבים צריכים להרגיש שהיהודים השתגעו ושאי אפשר לחיות איתם", וגם: "למנוע התיישבות ערבים בנצרת בכל דרך ובכל מחיר". עוד הששתתפו בכנס: יו"ר כ"ך לשעבר, ברוך מרזל, שמכהן כיום בתפקיד יו"ר ארץ ישראל שלנו, ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי והרב הראשי של נצרת עילית, ישעיהו הרצל.

הרב דרוקמן, איש חב"ד, שביחד עם משתתפי הכנס האחרים הותקף על ידי העיתון "חדית' אינאס", אמר עוד: "עד היום הערבים פחדו מהיהודים, ולפתע הכל התהפך. הגיע הזמן שהמצב שוב יתהפך. הערבים צריכים לפחד מאיתנו, ולא להיפך".

בתגובה פירסם העיתון כותרת ראשית: "כנס השנאה וההסתה בנצרת עילית". במאמר המערכת נכתב: "מי שחושב שההצהרות של הרב עובדיה יוסף לא נופלות על אוזניים קשובות, הנה באה סדרת הסתות בלתי פוסקת נגד הערבים נוכח שתיקת הממשלה".

דרוקמן אמר: "הגיע הזמן שגם היהודים יהיו מג'נונים. בנצרת נכנסת משפחה ערבית אחת לבניין, וכל היהודים בורחים. נצרת נכבשה בדם של חיילים, והיום היא נכבשת על ידי ערבים בלי לחיצה על ההדק.

"נודע לי ממקור ראשון, שבשמחת תורה היו במלון חוף התמרים 300 שוטרים בכוננות, כי היה חשש מפוגרומים בעכו. משטרת ישראל שכרה את חדרי המלון.

"אמר לי את זה שוטר. 300 שוטרים היו בשמחת תורה במלון חוף התמרים בכוננות, כי חששו מהגרוע ביותר. בעיר היהודית עכו, שנושאת שמות ציוניים, צריך להכין 300 שוטרים למקרה של פוגרום, ואנחנו עוברים על כך לסדר היום?".