צילום: ויז'ואל/פוטוס שוטרים מתחנת זבולון הוזעקו בערב שישי האחרון לגן גולדה בקרית מוצקין, בעקבות תלונה של דיירת האזור על התעללות בכלב מסוג דוברמן. תלונה הוגשה גם לעמותת 'תנו לחיות' ולעמותת 'קול הכלב'. מגישת התלונה, עינב בן דוד, בת 26, סטודנטית לכלכלה ומשאבי אנוש, מתגוררת ברחוב יוסף לוי, הסמוך לגן גולדה.

"זה קרה בסביבות תשע בערב", סיפרה בן דוד. "ישבתי ולמדתי בבית והכל היה שקט, פתחתי את החלון והיה אוויר טוב. פתאום אני שומעת כלב מיילל. יצאתי לחלון וראיתי דוברמן קשור לרצועה מאוד ארוכה, שנתפסה תחת גלגל של רכב חונה. הסתכלתי לראות אם בעליו נמצא איתו, ואז קלטתי שהכלב ממש מבועת, ולידו עומדים איש מבוגר והבן שלו. הם היו שתויים, והאב התחיל לצרוח על הכלב. אחרי זה הוא ניער אותו עם רצועת החנק".

"צעקתי לו שיפסיק, כי הכלב לא אשם שהרצועה נתפסה מתחת לגלגל. הוא אמר שהכלב נשך אותו, ובגלל זה הוא הכאיב לו. זה לא נכון, אני ראיתי כל הזמן
מהחלון מה קורה. הוא יצא משדה הראייה שלי, ופתאום אני שומעת את הכלב זועק כאילו רוצחים אותו", הוסיפה בן דוד.

"רצתי למטה, ובני זוג התקדמו לכיוון שלי ואמרו 'עדיף שלא תלכי, הוא בועט ומתעלל בו'. הבעלים אמר לכלב ברוסית 'ארצה', והתחיל לבעוט בו בלי טיפת רחמים, כשכל המשפחה שלו יושבת שם ועושה על האש".

"הזמנתי משטרה, השוטרים תחקרו אותי וגם הגשתי דו"ח. כשהשוטרים הגיעו, בעלי הכלב העלימו אותו מהאזור, אבל רשמתי את מספר הרכב. בני המשפחה כל הזמן שינו גרסאות. בהתחלה הם אמרו שהכלב ברח, אחרי זה שהכלב לא שלהם, ובסוף הם אמרו שהכלב נשך ובגלל זה הרביצו לו. הם אמרו שאני מטרידה סתם את המשטרה".

"זה לא נכון שהכלב נשך אותו, לא היה ולא נברא", הדגישה בן דוד, "הכלב כנראה ברח, וכשהוא נתפס עם הרצועה בגלגל המכונית, לא היה לו לאן להמשיך ללכת. אני מכירה את הכלב מהשכונה, הוא מאוד מחונך, מפחד מהבעלים ולעולם לא יעז לנשוך אותו. עירבתי את עמותת קול הכלב ואת תנו לחיות לחיות, ואני מקווה שהתלונה שלי במשטרה לא תיסגר בטענה של חוסר עניין לציבור".

יו"ר תנו לחיות לחיות, אתי אלטמן, שגם היא הגישה תלונה בעניין למשטרת זבולון, מסרה כי "האדם המתעלל מסוכן לחברה. אני חושבת שהוא צריך להיות מאחורי הסורגים. פניתי לווטרינר העירוני של קרית מוצקין כי הבנתי שהכלב פצוע".

"צר לי להגיד שהמשטרה לא מתייחסת ברצינות לתלונות מהסוג הזה, רק אם מפקד התחנה או ראש מחלקת חקירות רגיש לנושא", הוסיפה אלטמן, "לא מזמן הבאתי למשטרת באר שבע את הפרטים של הנער שהתעלל בחתול, וכבר עברו יותר משלושה שבועות והמשטרה לא עשתה כלום".

סגן מפקד תחנת זבולון, סנ"צ יוני מזרחי, אישר את דבר הגשת התלונות.