צילום: דורון גולן למרות הפתרון שנתנה עיריית חיפה, תושבי רחוב השקד בקרית חיים ממשיכים להתמודד עם פלישת המבלים מציר הבילויים הראשי ברחוב אח"י אילת. גדר ההפרדה שנבנתה אמנם מונעת מהמבלים לחנות בשטחם, אבל לא מצליחה לגמרי למנוע את הרעש ואת כניסת השיכורים שעושים את צרכיהם בחצרות הפרטיות.

עד לפני כשלושה שבועות נעזרו המבלים בשביל המקשר בין אח"י אילת לרחוב שקד המקביל, וחנו בקלות ובקרבת מקום בשטח שהוקצה לדיירים. יוסי פרחי, דייר הרחוב, מספר: "אנשים היו נכנסים אלינו, לשטח הפרטי, ועושים את צרכיהם. הם היו עוברים פה, שוברים בקבוקים, עושים רעש. הם היו נוהגים לחנות פה, לפתוח את תא המטען ולשתות.

"כשהערתי פעם אחת למישהו שהוא מרעיש ב-2:00 לפנות בוקר, הוא זרק לי אבן הביתה. זה היה פשוט בלתי אפשרי להמשיך ככה".

התושבים פנו לראש עיריית חיפה, יונה יהב, בבקשה למצוא פתרון למצוקתם. נציגים מטעם העירייה הגיעו בשעות המדוברות, ולבסוף הוחלט להקים גדר המפרידה בין רחוב השקד לשביל המוביל לאזור הפאבים. הגדר, שאורכה כ־25 מטר וגובהה כשני מטרים, ננעלת בשעה 21:00 ונפתחת בשעה 6:00 למחרת במפתח שניתן לדיירי הרחוב.

השכנים עושים תורנויות ביניהם ודואגים לפתוח ולסגור את השער כנדרש, לפי השעות שסוכם עליהם. חלק מהמבלים שנתקלו בגדר אכן חזרו על עקבותיהם, אבל חלקם ניסו לטפס או לחילופין למצוא פרצה בצד הגדר. פרחי, כנציג הדיירים, גירז את כל הגדר כדי למנוע את הטיפוס.

"עכשיו, כשאין מעבר בגלל השער, אנשים מחפשים דרך קיצור, ומנסים לקפוץ מעל הגדר שלנו, של החנייה הפרטית בתוך הבניין. אנחנו פועלים עכשיו ומתאגדים כל דיירי הבניין, מכספנו, כדי להגביה את הגדר של החנייה, אחרת יתחילו שוב לעשות צרכים בחנייה שלי".