צילום: ויז'ואל/פוטוס תלמיד פנימיית הנוער הדתי "חסידים", אשר נפגע באורח קשה בגבו כאשר נפל מגובה של חמישה מטר, יפוצה בסכום של 132 אלף שקל. כך נקבע בהסכם פשרה שנחתם לאחרונה בין עו"ד ענת קאופמן ממשרד לוי קאופמן, שייצגה את התלמיד, לבין כפר הנוער חסידים, חברת הביטוח ומשרד החינוך.

התאונה אירעה בשנת 2004, כאשר התלמיד, אז בכיתה ט', נאלץ לעלות על שולחן כדי להגיע אל החלון הגבוה בחדרו ולסגור את התריס. הוא איבד את שיווי משקלו, נפל מגובה של כחמישה מטרים אל מחוץ למבנה ונחבל בעוצמה רבה.

"ב-3.06.2004 נפגע התובע ב'תאונת נפילה' שאירעה במהלך שהותו בפנימיית כפר הנוער הדתי חסידים. בזמנים הרלבנטיים לתאונה היה התובע תלמיד כיתה ט'.

"התאונה אירעה כאשר התובע נאלץ לעלות על שולחן כדי להגיע אל החלון הגבוה בחדרו ולסגור התריס, איבד שיווי משקל, נפל מגובה של כחמישה מטרים אל מחוץ למבנה ונחבל בעוצמה רבה בעיקר בגבו", עולה מכתב התביעה.

כתוצאה מכך, הובהל התלמיד למרכז הרפואי רמב"ם, שם אובחן כי הוא סובל משבר באחת החוליות בגבו. הוא נותח ואושפז למשך שלושה שבועות.
כאמור, בתביעה שהגיש נגד הפנימייה, חברת הביטוח ומשרד החינוך, נטען כי מאז המקרה הוא סובל מכאבים עזים בגב וממגבלות תנועה. מומחה רפואי שמונה קבע כי התלמיד נותר עם 15 אחוזי נכות לצמיתות.

בהסכם הפשרה נקבע כי כפר הנוער חסידים וחברת הביטוח ישלמו לתלמיד פיצוי בסך 122 אלף שקל, ואילו משרד החינוך יפצה אותו ב-9,900 שקל.