צילום: נמרוד גליקמן בדיקות ראשונות להתקנת מעלית מתבצעות בימים אלו בעיריית קרית אתא. אחרי שנים רבות של תלונות מצד תושבי העיר, נכים ברובם, הטוענים כי בניין העירייה אינו נגיש עבורם, החליטו בעירייה לבדוק את הנושא.

עד כה היו נאלצים במחלקות השונות למצוא פתרונות יצירתיים עבור ציבור הנכים ואוכלוסייה מבוגרת בעיר. כשתושב המתקשה לטפס את המדרגות מגיע לקבל את השירותים, כמו כל תושב אחר, הוא נאלץ להמתין עד שנציג המחלקה הרלוונטית ירד לטפל בפניותיו בפתח בניין העירייה ונאלץ להמתין למטה לקבלת תשובה או עד לסיום הטיפול.

לאורך השנים היו מי שבירכו על ההתנהלות של העובדים, שגילו רגישות כלפי ציבור הנכים, אולם כל העת נשמעה טענה כי הפתרון הוא לא פתרון קבע ומצופה מהעירייה שתציב בבניין המרכזי שלה מעלית.

בין הפניות בלטה בחודשים האחרונים פנייתו של שמעון אליאס, תושב העיר, שסובל מנכות, והכריז על מאבק מול העירייה בשם כל ציבור הנכים.

לאחר שפנה מספר פעמים וניסה ליזום פגישה עם ראש העיר, יעקב פרץ, ועם בכירי הרשות על מנת להעלות את טענותיו, סבר אליאס כי הדברים תקועים וכי הוא אינו מרוצה מהתשובות שקיבל. זמן קצר אחר כך פנה במכתב רשמי למשרד מבקר המדינה שיתערב בסוגיה ויקדם את הפרויקט החשוב.

בתחילת החודש שעבר קיבל אליאס מכתב רשמי ממבקר המדינה ובו נכתב: "בפגישה שנערכה עם מבקר העירייה, עו"ד שלם, לבקשתנו, הועלה בין היתר, עניין זה ומבקר העירייה הודיענו כי העניין מוכר ומטופל על ידי הגורמים המתאימים בעירייה".

בשבועות האחרונים נראה היה שוב שהנושא תקוע, בשל העובדה שבניין העירייה ישן וספק רב אם יוכל לשאת את העומס של התקנת מעלית.

נכון לרגע זה מצויות בו שלוש קומות, ותושב שרוצה להשמיע את תלונותיו בפני ראש העיר או בפני המנכ"ל נזקק לטפס מעלה מספר גדול של מדרגות.

בימים האחרונים, סיפרו בעירייה, החלו התאמות טכניות ובדיקות ראשונות להתקנת מעלית חדשה. במסגרת אותן בדיקות ביקרו באחרונה במשרדי העירייה טכנאים ומהנדסים שביקשו לבדוק בראש ובראשונה עומסים ומשקלים ואף לבדוק סוגים וגדלים של מעליות שיוכלו להשתלב בתנאים הקיימים.

אחד הדברים הראשונים שנבדקו היה עניין היסודות, והאם יוכלו להישאר יציבים במקביל לעבודות התשתית ובשלב מאוחר יותר לפעילותה של המעלית.