צילום: אלכס קולומויסקי היטל הבצורת החדש עליו החליטה הממשלה לא מפסיק להפתיע את עובדי הרשויות המקומיות, שנאלצות לגבות את התשלום. השבוע הגיעה למשרדי עיריית קרית ים תושבת העיר ותבעה מפקידות הקבלה לרשום את כלבה האהוב כדייר של קבע בביתה לצורך חישוב הכמויות שצורכת המשפחה.

עם החלת החוק הקובע שלכל אדם יש מכסת מים לחודש, התבקשו תושבים להצהיר על גבי טופס כמה נפשות מתגוררות בבית. מספר הנפשות מעלה גם את המכסה.

הרשויות המקומיות שלחו את הטפסים לתושבים, וככל הנראה יש מי שחושב שלא רק בני אדם זכאים להקצאת מים חודשית. האישה הגיעה למשרדים ביום שלישי השבוע במטרה למסור את הטפסים, כשהיא מלווה בכלבה מסוג פינצ'ר, וסיפרה בעירייה שהיא מגדלת את כלבה האהוב כבר שמונה שנים.

לדבריה, הוא בן משפחה לכל דבר, ובתור שכזה הוא צורך מים לשתייה ומקלחת בדיוק כמו כל אחד מבני המשפחה האחרים.

"יש לו רשיון משלו ואני משלמת את כל המסים, ולכן הוא זכאי לקבל מים כמו כל אחד מבני המשפחה", התריסה בפני פקידות הקבלה ההמומות.

הללו לא נתקלו עד כה בפנייה מסוג זה, אולם הן לא איבדו את העשתונות. הן קיבלו את הטפסים והעבירו אותם להמשך טיפול. מאחר שלא ברור מה אומר החוק בנושא זה תאלץ התושבת להמתין עד שבעירייה יקבלו תשובות ממשרד הפנים.

עד כה לא התקבלה פנייה חריגה כזו. אולם בעירייה מסבירים שישנן פניות רבות למוקד מצד תושבים שמבקשים לדעת כיצד למלא את הטפסים ומה ההקצבה לכל אדם.

מהעירייה נמסר: "אנו קוראים לתושבים לבוא ולהגיש את הטפסים כדי להימנע מקנסות מיותרים ופרוצדורה סבוכה. כמו כן, אנו מבהירים שלא מדובר בתשלום קנס שהולך לקופת העירייה אלא בתשלום שהולך ישירות למשרד האוצר".