צילום: אבי מועלם עיריית קרית ים פירסמה השבוע מכרז להקמתו של שוק מוסדר בצפון העיר. הקמת "השוק העירוני הפתוח" היא צעד משמעותי עבור סוחרים ותושבים רבים שנהגו לפקוד את השוק הקיים מזה שנים צמוד לשטח רפא"ל בצורה בלתי מבוקרת, ובשל כך נאלץ מספר פעמים לנדוד ממקום למקום.

בעירייה טוענים כי מזה זמן רב מתקבלות תלונות תושבים המתגוררים בקרבה וטוענים כי הפך למפגע אסתטי ותברואתי.

במסגרת המכרז החדש, מציעה כעת העירייה ליזם פרטי להקים מתחם מוסדר ומגודר בשטח שמצפון לרחוב גולדה מאיר, ואף להפעיל מתחם גדול להצבת דוכנים ומגרש חנייה לבאי השוק. היזם יפעיל וינהל את השוק תמורת שכירות חודשית קבועה לעירייה.

במתכונתו המחודשת של השוק, אומרים בעירייה, הוא יספק חוויית קנייה שונה לגמרי מזו שהורגלו אליה בשוק הישן, ומעריכים כי המקום יהפוך מוקד משיכה לקונים ומבקרים רבים מהקריות, ובנוסף יספק פרנסה לסוחרי העיר.

בניגוד לשוק הישן, יוצבו ככל הנראה לא רק פירות וירקות אלא גם ביגוד, אביזרי אופנה וצעצועים.

מיקומו של השוק החדש: על ציר נסיעת המטרונית, שעתידה לעבור במקום ובקרבתו. השוק העירוני המוסדר יפעל יומיים בשבוע, בימי חמישי ושישי.

בימים בהם לא תהיה פעילות בשוק יאפשר היזם לעירייה לקיים אירועים ופעילות קהילתית במתחם.

עם יציאתו של הפרויקט אל הפועל, יצוין, דאגה העירייה מראש להבטיח מתן עדיפות בשיווק דוכנים לסוחרים תושבי קרית ים ולאלה שהפעילו דוכנים בשוק הישן. הליכי המכרז מתוכננים להסתיים בסוף נובמבר ועל פי התוכנית אמור השוק לפעול לפתוח שעריו לקראת האביב.