צילום: פיוטר פליטר במבצע הנדסי הוקם השבוע גג רחב ידיים במבוא הכניסה למיון החדש של רמב"ם. המיון החדש שבנייתו תסתיים בעוד שלושה חודשים ישתרע על כ-3,000 מ"ר ויהיה גם ממוגן בפני התקפות טילים.

המבוא החיצוני עוצב מחדש באופן שיאפשר קליטת יעילה יותר של אמבולנסים, ומעל המבואה הוקם השבוע חלקו הראשון של גג מתכת, שלצורך הקמתו נסגרה ליום אחד הכניסה הראשית לבית החולים.

יצוין כי בימים אלה מבוצע ברמב"ם פרויקט בנייה כאשר הפרויקט המרכזי, שעלותו נאמדת ביותר מ-200 מיליון שקל, הוא פרויקט הקמת בית חולים ממוגן תת קרקעי לעת חירום.

בעיתות שלום ישמש בית החולים התת-קרקעי כחניון ענק שנועד לפתור אחת ולתמיד את בעיות החניה הקשות באזור רמב"ם.

הנהלת רמב"ם, בראשותו של פרופ' רפי ביאר יזמה את הפרויקט כלקח ממלחמת לבנון השנייה, שבה נפלו עשרות טילים באזור רמב"ם ומערב חיפה.

הפרויקט הנבנה הוא אחד מהחיוניים ביותר לתושבי חיפה והצפון: הוא יאפשר להפוך את החניון בהתראה של 24 שעות בקירות המבנה לעת צרה.

בית החולים התת קרקעי שיכול לקלוט כמעט 2,000 מאושפזים בעת חירום יהיה מוגן בפני התקפות קונבנציונליות ולא קונבנציונליות. בניית הפרויקט מתוכננת להסתיים בשנת 2012.

בתכנון מתקדם מאוד נמצא גם פיתוח הקמפוס המערבי של רמב"ם שיבנה מעל בית החולים התת-קרקעי ויכלול בית חולים חדש לילדים. בצמוד לו יוקם מגדל מחקר בן 20 קומות שבו יפעלו מיטב החוקרים מרחבי העולם במחקר בנושאים רפואיים-קליניים.