צילום: דורון גולן מרחיבים את הקואליציה בביאליק. מועצת התנועה החברתית החדשה שבראשה עומד חבר המועצה, ירון מזוז חליטה להצטרף לקואליציה העירונית. עם הצטרפותם של חברי הסיעה שעליה נמנים מזוז ומרגלית נורית הרצברג מונה כעת הקואליציה 12 חברים מתוך 15 חברי מועצת העיר. הללו משתייכים לסיעות כולנו קרית ביאליק, ביאליק נטו, צעירים למען ביאליק, ישראל ביתנו, איכות ומנהיגות חדשה לביאליק.

גורמים פוליטיים בעיר סיפרו השבוע, כי המגעים בין הסיעה להנהלת העיר בנוגע לכניסה לקואליציה החלו כבר לפני מספר חודשים, זמן קצר לאחר בחירתו לתפקיד של ראש העיר אלי דוקורסקי. בסופו של דבר סיעתו של מזוז נותרה באופוזיציה מאחר שלדברי אותם גורמים תביעותיהם היו מוגזמות וחסרות פרופורציה ביחס לכוחה של הסיעה במועצה.

הישיבה בספסלי האופוזציה ארכה תקופה קצרה ושני חברי המועצה הטריים הפגינו משם את תמיכתם במאבק שניהל ועד העובדים בראשותו של יוסי ברבי נגד הנהלת העיר. ברבי הוא מקורבו של מזוז ואחיה של הרצברג.

בשבוע שעבר ערך יו"ר ההסתדרות, עופר עיני ביקור בעירייה והצדדים סיכמו, כי הוועד והנהלת העיר ינהלו משא ומתן בו ילובנו הסוגיות שבמחלוקת. ימים ספורים לאחר מכן נפוצה בעיר שמועה, שהתבררה כנכונה, ולפיה מזוז הצטרף לקואליציה. ההערכה היא שהוא יעמוד בראש ועדות עירוניות.

בישיבת מועצת הסיעה שנערכה במוצאי שבת הסביר מזוז, כי ההחלטה להצטרף לקואליציה נובעת מהרצון לסייע לדוקורסקי להוציא לפועל את מדיניותו. מזוז טען כי הציבור שבע רצון מתפקוד העירייה והסביר כי סיעתו מבקשת להיות שותפה לעשייה.

דוקורסקי שהשתתף בחלקה האחרון של ישיבת מועצת הסיעה בה נטלו חלק כ-100 חברים ציין כי חרף ישיבתה באופוזיציה הוא זכה לשיתוף פעולה ולתמיכה של התנועה החברתית ברובן המכריע של ההצבעות במועצה ולכן היה בעיניו אך טבעי שהסיעה תצטרף ותיטול על עצמה תפקידים בקואליציה. בישיבת מועצת העיר הקרובים יובאו לאישור התפקידים אותם יאיישו נציגי הסיעה.

מזוז אמר השבוע: "היות שאנחנו נמצאים בתקופת בין המצרים זה הזמן המתאים ליצירת אווירה חיובית וזוהי תקופה להתקרבות. הסיעה קיבלה החלטה להיענות לפניית ראש העיר וקיימה הצבעה בקרב חברי התנועה. ההחלטה לאשר כניסה לקואליציה התקבלה פה אחד. את כל הנושאים הקשורים להצטרפות יתבצעו לאחר ימי בין המצרים".

האם יש קשר בין ההחלטה להצטרף לקואליציה לבין השיפור ביחסים בין ברבי והנהלת העיר?
"אין קשר בין הדברים. הוועד עושה את עבודתו והסיעה עושה את עבודתה. חברות לא נמדדת בפוליטיקה".