צילום: index open אפילו הרצון לזוגיות תמימה כבר לא ממש בטוח: בית המשפט המחוזי בחיפה הטיל השבוע 15 חודשי מאסר בפועל ועוד 15 על תנאי על צעירה בת 18 מהקריות, לאחר שפיתתה צעיר בן גילה להיפגש איתה, ושם תקפו אותו שותפיה באמצעות חפץ קשיח ובאמצעות סכין. הצעירה הורשעה בעבירות של קשר לפשע, חטיפה לשם חבלה חמורה, חבלה בכוונה מחמירה ושיבוש הליכי חקירה.

המקרה אירע לפני כשנה, במהלך חופשת הקיץ, כאשר הנאשמת היתה מספר ימים לפני תחילת כיתה י"ב. על פי האישום הראשון, הנאשמת קשרה קשר עם אחרים במטרה לפתות את המתלונן להיפגש עימה ליד בית הספר סיני בקרית ים, בכוונה לגרום לו לחבלות חמורות בדקירות סכין.

הפיתוי התבצע באמצעות הודעת דואר אלקטרוני, בה כתבה שהיא חייבת לראותו ולדבר איתו לאחר תקופה ארוכה שלא נפגשו. השניים נפגשו במגרש החנייה של חוף זבולון, משם הובילה אותו לאזור בית הספר בידיעה שמחכים לו חבריה, כשהם מצוידים בסכין מטבח גדולה.

ואכן, באמצע השביל התנפלו על המתלונן שותפיה של הנאשמת, חבטו בכוח רב בעורפו ובראשו באמצעות חפץ קשיח, ודקרו אותו שתי דקירות בגבו. המתלונן נאבק עד שהצליח לברוח כשהוא שותת דם.

האישום השני הינו בגין שיבוש הליכי חקירה, לאחר שהנאשמת שיקרה לחוקר ואמרה ששותפיה היו אחיה וחברו, וגרמה למעצר שווא של אחיה עד שהודתה שבדתה את הסיפור.

מעשי הנאשמת, בהם טוותה את חוטי העלילה, זכו לביקורת חריפה במיוחד מצד בית המשפט. "אף אם למתלוננת היתה סיבה מכרעת לזעם כלפי המתלונן, ואיני קובע מסמרות בנקודה זו, אזי מעשיה נפשעים וראויים להתייחסות מחמירה במלוא מובן משמעותה העונשית", כתב השופט אילן שיף.

השופט פירט אודות תת תרבות הסכין ההופכת נפוצה יותר ויותר אף בקרב קטינים. "השימוש בסכינים ובכלי משחית אחרים גובה מחיר יקר של פצועים והרוגים. במקרים שכאלו יש ליתן עדיפות לאינטרס הציבורי המחייב הרתעה, על פני נסיבות אישיות של הנאשם".

השופט הרשיע את הנאשמת בכל העבירות שיוחסו לה. לעניין העונש, התייחס לכך שהנאשמת היתה קטינה מתחת לגיל 17 בעת ביצוע העבירות, לעברה הנקי, להודאתה ולחרטה שהביעה, וכן לדרגת פציעתו של המתלונן שלא היתה קשה.