צילום: רויטרס יצאה בזול בזכות בנה הפעוט: תושבת קרית מוצקין, שדקרה את חברתה במהלך ויכוח קולני ביניהן, זכתה להקלה משמעותית מצד בית המשפט המחוזי בחיפה, שעה שנגזר עליה עונש של שישה חודשי עבודות שירות בלבד.

השופט התחשב במצבה של האשה, גרושה בת 25 המגדלת את שני ילדיה בעצמה, והעדיף לאפשר לה להשתקם. בנוסף, תשלם פיצוי לחברתה בגובה 10,000 שקל.

האירוע התרחש בעת בילוי רווי באלכוהול בדירת האם עם שתי חברותיה, כאשר סמוך לחצות בלילה, התפתח ויכוח בין החברות לשכנתה של הנאשמת.

בעקבות הוויכוח ביקשה הנאשמת מחברותיה לעזוב את הדירה, ואלה אכן עשו כך. אך הוויכוח גרם לנאשמת לרוץ למטבח, לקחת סכין, לצאת אחר חברתה ולדקור אותה בצווארה ובגבה. החברה הובהלה לבית החולים, שם נותחה.

השופט משה גלעד ציין בגזר דינו כי מחויבת תגובה עונשית חריפה ולרוב החמרה בעונשם של הדוקרים. השופט התייחס לסבלה של המתלוננת, אך סירב להסכים עם עמדת המדינה לפיה המעשה בוצע כשהנאשמת היתה שקולה.

סירובו נבע מעובדות כתב האישום שפירטו שחור על גבי לבן כי שתתה קודם לכן אלכוהול, דבר שלהנחתו פגם בשיקול דעתה, אף שאינו מהווה מגן או מקלט לעבריינים.

למרות כל שנאמר על ידו, ציין גלעד כי נסיבותיה האישיות של הנאשמת מיוחדות ויוצאות דופן ומצדיקות חריגה מן הכלל. "מדובר בנאשמת אשר יש סיכוי ממשי שתחזור למוטב ותהיה אם שתגדל את ילדיה הקטנים", נכתב תוך הסתמכות על דברי שירות המבחן והרווחה. מנגד, עונש מאסר בפועל יביא להחזרת הבן הפעוט למקלט החירום, ולכן אינטרס הציבור הינו לעשיית ניסיון שיקומי לאם ולבנה".

בסיום נכתב: "במידה רבה הכריע את הכף לקולא, הנזק העלול להיגרם לבנה הפעוט של הנאשמת אם אמו תנטוש אותו שוב ותישלח לרצות עונש מאסר. דרכו של עולם שהורים מגנים על ילדיהם. במקרה זה נתהפכו היוצרות. הילד "הגן" על אמו ומנע, בגופו ונשמתו, את טריקת דלתות הברזל של הכלא מאחוריה. יש לקוות שהנאשמת למדה את הלקח".