באדיבות עיריית קרית ים שנת בצורת: בגלל מצוקת המים נאלצה עיריית קרית ים לצבוע את הדשא באנדרטה לזכר חללי הרכבת לקראת יום השנה למותם. לקראת טקס האזכרה השנתי לחללי הרכבת שנהרגו בעת מלחמת לבנון השנייה שייערך ביום חמישי, החליטה העירייה לצבוע את הדשא שמסביב לאנדרטה אשר הוקמה במרכז העיר לזכר הנופלים.

ראש העירייה, שמואל סיסו אשר סייר במקום ערב יום הזיכרון החליט, כי אין זה מכובד שאתר הנצחה יסבול ממצוקות משק המים ומהעובדה שבשל ההנחיות להימנע מהשקיית דשאים לא ניתן להשקות את הדשא במקום וזה הולך ומצהיב.

בניסיון למצוא פתרון למצב, גייס סיסו לעזרתו את אנשי חברת הדרך הירוקה המתמחים בצביעת דשאים. מדובר בצבע אורגני ההופך את הדשא, ירוק יותר, חיוני יותר ובריא יותר ובעיקר מביא לחסכון במים כאשר לאחר צביעת הדשא הוא נזקק להשקיה מצומצמת בלבד. הדשא הצבוע מחזיק מעמד לפחות חודשיים ואחרי כן מתחיל לצמוח דשא חדש ובריא מתחת לדשא הצבוע.

בתחילת השבוע התחילו עובדי העירייה וחברת הדרך הירוקה בצביעת המקום על מנת שיהיה ערוך ומוכן לקראת הטקס
שייערך ביום חמישי הקרוב ובו יצויין מותם של שמונה מעובדי רכבת ישראל שנהרגו ביום הראשון למלחמת לבנון השנייה, מפגיעת טיל קטיושה על המוסך שבמבואות חיפה.

שישה מההרוגים ובני משפחותיהם היו תושבי קרית ים, ולכן הוחלט ברכבת להקים את האנדרטה לזכרם בעיר. בטקס צפויים להשתתף בני המשפחות השכולות, שר התחבורה ישראל כץ וכן ראשי הערים מהאזור.