צילום: ויז'ואל/פוטוס תושב קרית מוצקין שחזר לביתו וגילה שבוצעה פריצה במקום, החליט להתחפש לבלש, ולאחר תחקיר מעמיק, הגיע למשטרה עם שם, טלפון, כתובת ואפילו תמונה של הפורץ. למשטרה נשאר רק להזמין את החשוד לתחנה ולהוציא ממנו הודאה.

לפני כשלושה שבועות חזר תושב קרית מוצקין לביתו מביקור שמח במחלקת היולדות בבית החולים. כשהכניס את המפתח, גילה שהדלת פתוחה וחשש שהייתה פריצה. אך הבית היה מסודר בדיוק כפי שהיה כשיצא ממנו, כשאפילו הכסף שהניח על השולחן עבור ועד הבית עדיין היה במקומו.

את שאירע בביתו הבין רק כאשר נכנס לחדר השינה וראה את הארון כולו הפוך על הרצפה. שם איתרו הפורצים את אשר חיפשו, תכשיטי הזהב של אשתו, בתו ונכדיו. מהדירה נגנב זהב עתיק וזהב מודרני בשווי רב ובעל הדירה מיהר להזמין את המשטרה.

בעדות שנמסרה לא זכרו בני הזוג כלל אם היו אצלם בבית בעלי מקצוע או אנשים שהתחזו לנציגי החברות השונות, והם עשויים להיות החשודים. אולם בשעות הערב החלו השניים להיזכר באירועי הימים האחרונים, והאישה נזכרה שלמקום הגיע בעל מקצוע שעבד בעבר בשיפוץ הבניין והציע את עבודתו.

אותו בעל מקצוע נכנס מספר פעמים לביתם של השניים ואף נתן הצעת מחיר לביצוע עבודה במקום, ועל פי החשד שעלה בדיעבד, ניצל את ההזדמנות לביצוע העתקה של המפתח בשיטה מתוחכמת של הצמדת חומר מיוחד למפתח. באותו מעמד נתן לבעל הדירה מספר טלפון וכתובת אשר בה הוא מתגורר, לכאורה. אולם לאחר הפריצה ניסה בעל הדירה להשיגו ללא הצלחה.

הנשדד המשיך בנסיונות האיתור, ובאמצעות שכניו ובני משפחתו של החשוד, הצליח לקבל את פרטיו האמיתיים, לרבות שמו וכתובתו, ואף את תמונתו. גם דירתם של השכנים נפרצה פעמיים בתקופה האחרונה והחשוד המרכזי עליו יכלו להצביע היה אותו קרוב משפחה שמוכר להם כאדם מסוכן, והם חששו שמא הוא שכפל גם את מפתח דירתם.

בעל הדירה הגיע כעבור שבוע ממועד הפריצה לתחנת המשטרה ועדכן את תלונתו. במעמד זה מסר את שמו וכתובתו של החשוד, ואף בני משפחתו המתגוררים בסמוך מסרו למשטרה תמונה של החשוד.

במשטרה הביעו שביעות רצון מהמידע שנמסר על ידי המתלוננים, חומר שהוגדר על ידי החוקרת כ"פנינים". במהרה הוזמן החשוד, המוכר למשטרה ממקרים קודמים של התפרצויות, לתחנה ונחקר בנוגע לפריצות. כעת מנסים במשטרה לאשש את הראיות נגדו במטרה להגיש כתב אישום.