צילום: איי פי ב"חי פארק" בקריית מוצקין נערכים לקראת הגעתם של אורחים חדשים. אחרי חודשים ארוכים של ציפייה, אמורים להגיע קופי האורנג אוטנג ולהצטרף לגן החיות. בינתיים, בחי פארק עדיין עובדים קשה על הקמת מתחם ייחודי עבורם, המשתרע על פני 2.5 דונם, ושהעבודה עליו תסתיים בתוך כשלושה שבועות.

בתור התחלה יגיע לחי פארק זוג אחד של קופי האדם, ובהמשך יצורפו אליהם עוד ארבעה קופים נוספים. מדריכת הקופים הקרייתית אמורה לצאת בקרוב לספרד ולחזור יחד איתם לישראל. בחי פארק מספרים כבר עכשיו כי שני קופי האדם, זכר ונקבה, יזכו לבית חם ומיוחד, לתנאים מצוינים ולטיפול מפנק.


המכלאה הנבנית בחי פארק (באדיבות חי פארק קרית מוצקין)

כבר כיום ניתן לראות את מכלאת הענק הייחודית שגובהה עומד על שמונה מטרים. המתחם כולל ויטרינות בגובה של 2.5 מטר לטובת צפייה של המבקרים בקופי האדם, חדר טיפולים, חדר בידוד למקרה הצורך, שני חדרי מטפל וכמובן חצר גדולה שאותה ניתן לחצות במקרים של המלטות.

בחי פארק אומרים כי מדובר בחיה חכמה מאוד ונחשבת כשנייה בקרבתה אל האדם, בין היתר בשל כך נלקח בחשבון כל תרחיש אפשרי ויושם עבורו הפתרון במתחם.

קוף האורנג אוטנג, אומרים בגן החיות, הינה גורילה גדולה, המכונה "קוף אדם" ומתנשאת לגובה של 1.80 וכשזרועותיו פתוחות, הן מגיעות יחדיו לאורך של 2.2 מטר. ה"אורנג-אוטנג" מזכיר במראהו את דמות האדם הקדמון ועל כן הוא נקרא "קוף אדם".

הוא מאופיין במצח גבוה, בעיניים קטנות ופה רחב וגדול. לקוף הגדול פרווה בגווני אדום וזרועות חזקות המאפשרות לו להתלות בקלות על צמרות העצים ולקפוץ למרחק, מעץ לעץ.