צילום: ויז'ואל/פוטוס שוד לאור היום: הכל תקתק כמו שעון שוויצרי. בעלי הבית לא היו, הכספת הועמסה לרכב המילוט, התכשיטים הרבים והכסף נגנבו והשודדים חשבו שהכל כבר מאחוריהם.

אבל אז נתפסו שני תושבי הקריות וחברם מנשר ביערות הכרמל על חם כאשר הכספת במשקל 80 קילוגרם נמצאה ברשותם. במהרה הגישה המשטרה כתב אישום וכעת ממתינים שניים מהם במעצר עד תום ההליכים ואילו השלישי נשלח למעצר בית.

השלושה נאשמים שהתפרצו בצוותא לדירה ברחוב שלומציון בחיפה בכוונה לגנוב. מהדירה גנבו השלושה כספת ענקית ובתוכה רכוש רב. בנוסף, מהדירה נגנבו 2000 יורו, 453 לירות מצריות, כסף רומני, שקים, תכשיטים יקרי ערך, שעונים ועוד. המילוט תוכנן ליערות הכרמל במטרה לספור את השלל, אך שם נתפסו ונעצרו.

עם הגשת כתב האישום ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים למען השמירה על האינטרס הציבורי. "מדובר בעבירות מופלגות בחומרתן, המסכנות את שלום הציבור ושלום רכושו", נכתב.

כנגד אחד הנאשמים, לו עבר פלילי עשיר, עומד עונש מאסר על תנאי בגין עבירות קודמות. נאשם אחר ריצה בעבר מאסר בפועל ואילו לנאשם השלישי עבר נקי.

שני הנאשמים הראשונים ביקשו לדחות את הקראת כתב האישום בעוד בא כוחו של הנאשם 3, עו"ד תומר נווה, הצהיר שמרשו מבין את כתב האישום וביקש להתחיל במשפט.

המשטרה ביקשה מעצר ל-5 ימים לצורך השלמת ההליכים. בדיון הסכימו שני הנאשמים הראשונים להארכת המעצר עד לדיון הקראת כתב האישום, כאשר בא כוחם ביקש מבית המשפט לאפשר להם להניח תפילין כל בוקר ולהתגלח עם מכונת גילוח, שכן נמנעה ממשפחתם הכנסת שני האביזרים האלה לתא המעצר.

בית המשפט הורה לשב"ס לפעול כחוק. עו"ד נווה ציין כי על אף הראיות לכאורה שיש בידי המשטרה, הוא חולק על קיומה של עילת מעצר בנוגע לחשוד השלישי. נווה ביקש לשקול חלופת מעצר בית בבית אימו של החשוד.

נציג המשטרה התנגד וטען שמדובר בעברה חמורה במיוחד שהעונש בגינה עד 7 שנות מאסר שכן היא פוגעת באופן ישיר בחייהם של המתלוננים ומסכנת את רכוש הציבור.

השלושה הצטיידו במפתח מאסטר שפותח כל דלת וגנבו רכוש רב. בנוסף, דחה נציג המשטרה את האפשרות של מעצר בית בבית אמו, שכן גם במהלך ביצוע העבירה גר באותה כתובת.

אימו ואחותו של הנאשם עלו להעיד והבטיחו לפקח עליו באם יישלח למעצר בית. הנאשם העיד שהוא מצטער ושבכוונתו לעמוד בתנאים שייקבעו.

גם לאחר העדויות התנגד נציג המשטרה לחלופה המוצעת וטען שהיא אינה מאיינת את מסוכנותו לציבור ושאימו לא מבינה את חומרת הדברים.

בית המשפט השתכנע וקבע שהנאשם ישהה במעצר בית תחת פיקוח מלא של אימו ואחותו. נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה וכן לצאת מן הארץ. הנאשם הפקיד 3000 שקלים, הוא ושתי המפקחות חתמו על ערבות בסך עשרת אלפים שקלים כל אחד והוא שוחרר לביתו.