צילום: גיל נחושתן פנייתו של חבר מועצת העיר קרית מוצקין, ניר דובדבני, באשר למינויה של אשת ראש העיר, דפנה צורי, לסמנכ"לית היכל התאטרון, עובר לטיפול עמותת אומ"ץ.

דובדבני ביקש בעבר לראות מסמכים הקשורים בבניית התאטרון החדש, בהם מודל עסקי, משכורות הבכירים ומסמכים המוכיחים כמה כסף הוציאה הנהלת התאטרון על שיווק, פרסום ויחסי ציבור.

העירייה ערכה את הבדיקה שלה ובסיומה העבירה לדובדבני מסר, כי לא תחשוף בפניו את המסמכים. הנימוק היה: ניגוד עניינים בו נגועה לכאורה הבקשה שלו וזאת מאחר שגרושתו, גלית דובדבני, משמשת יועצת ארגונית ואחד מלקוחותיה הוא תיאטרון הצפון היריב.

לאחר פנייה למבקר המדינה ולוועדה לניגוד עניינים, פנה השבוע דובדבני גם לאומ"ץ, וזו החלה בבירור ראשוני של הפרטים. נציגי העמותה שלחו מכתב לראש העיר, חיים צורי, ובמסגרתו ביקשו לקבל הסברים על מספר סעיפים שאוזכרו.

תנועת אומ"ץ, יצוין, הוקמה על בסיס התנדבותי והיא מסייעת לאזרחים בשלל תחומים, ובעיקר בנושאי מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי. בעמותה פועלים בהתנדבות אזרחים ואנשי מקצוע אשר מסייעים לפונים בין היתר באמצעות ערכאות משפטיות, דרישת מסמכים בצמוד לחוק וכו'. צורי התבקש במכתב לתת הסברים שאם לא יהיו מספקים, כך נודע, ימשיכו הלאה בפעילותם.

"לאחרונה הגיעו להנהלת אומ"ץ בחיפה והצפון פניות בנושאים אחדים שבהם נבקש תגובתך", כתבו לצורי ובהמשך פירטו: "הגיעה למטה תלונה בדבר פעולה בניגוד עניינים כאשר מינית ו/או סייעת ו/או דחפת את רעייתך לתפקיד סמנכ"ל השיווק של התאטרון החדש". בהמשך הועלו השאלות: האם העובדה נכונה, האם נכון שתקציבי התאטרון מבוססים על העברות כספים מעיריית קרית מוצקין".

בהמשך התייחס המכתב לסוגיות נוספות הנוגעות לדפנה צורי, והפעם מתקופת כהונתה כמנהלת החי פארק. "החי פארק", נמשך בהמשך המכתב, "נוהל בשנים 2005-2001 בשכר על ידי גברת דפנה צורי – רעייתך", ומלבד זאת פורטו גם הגורמים הנוספים שעסקו בניהול החי הפרק ולגבי חלק מהם רומזים בעמותה כי מדובר במינויים שמצריכים הסברים. "נבקש התייחסותך העניינית לדברים המועלים כאן, הנראים על פניהם כחמורים למדי, במהלך חודש זה".

דובדבני: "אני שמח שסוף סוף עמותה אחת מצאה לנכון להוציא את הצדק לאור. התהליך והמינוי שלה מתחלק מבחינתי
לשניים. צד חוקי וצד אתי. את הצד האתי של המינוי הזה, הציבור ישפוט. אני שמח שיש מי שיבדוק עכשיו גם את הצד החוקי".

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "המכתב רווי באי דיוקים. העירייה הפנתה את המכתב לרשת המתנ"סים, והיא זו שתגיב. בניגוד לעמותת אומ"ץ, שמחפשת פרסום וממהרת לשלוח הודעה לתקשורת במקביל לבקשה לקבל הבהרות, רשת המתנ"סים תענה בצורה עניינית לפנייה ולא באמצעות התקשורת".