באדיבות המשפחה בעוד שמועמד תוכנית הריאליטי "כוכב נולד", חובי (סקולץ) סטאר, תושב קרית אתא, ממשיך להמריא בתוכנית ומטפס הלאה לשלבים הגבוהים, מנסה המשפחה לגייס בינתיים תמיכה ליחסי ציבור באזור.

הנושא עלה לסדר היום לאחר ששלטי חוצות המביעים תמיכה במועמדים מסוימים יצאו בערים שונות בארץ, ככל הנראה בסיוע עירוני. המועמד הצפוני השני שהוכנס לנבחרת, שגיא אוסי, שהודח בינתיים, זכה לשלטים גדולים בטירת הכרמל, העיר בה הוא מתגורר, שלט ענק אחד בכניסה לעיר ועליו מתנוססת תמונתו ועוד מספר שלטים אחרים באותה סביבה.

בעקבות זאת, פנתה משפחתו של חובי סטאר ללשכת ראש העיר, יעקב פרץ, וביקשה סיוע בכל דבר שניתן על מנת לעודד את כל תושבי הקריות להתגייס מאחוריו ולשלוח לו הודעות אס.אם.אס שיובילו אותו הלאה לשלבים הבאים. בלשכת ראש העיר מסרו להם כי הנושא יועבר לבדיקה.

ואולם, לאחר בדיקה התברר כי מדובר במימון בעייתי, מאחר שמבחינה משפטית לא ניתן להקצות כספים ציבוריים לטובת אדם פרטי, גם אם קיים אלמנט הפטריוטיות והגאווה לעיר. אין זו הפעם הראשונה שבעירייה מתחבטים בדילמה הזאת. התקדים הראשון התעורר בתוכנית ריאליטי אחרת, בה השתתף תושב העיר, שימי אטיאס.

אטיאס לקח חלק בתוכנית חדשה בהפקתו של אורי גלר, 'היורש', שם התבקשו המועמדים להציג בין היתר כישורי קוסמות, כשהישארותם בתוכנית תלויה בהודעות אס.אמ.אס שישלחו הצופים. אטיאס יזם פנייה לעירייה, ובעקבותיה ביצע היועץ המשפטי בדיקה מול הגורמים הרלוונטיים ונמסר לו כי העירייה לא תוכל לממן את הסיוע לאטיאס.

אלא שבמקרה ההוא נמצאה פשרה. הוא עצמו מצא גופים חיצוניים שמימנו את הדפסת השלטים והפלאיירים, והעירייה איפשרה לו לתלות אותם ללא תשלום על לוחות המודעות העירוניים. ככל שעלה והתקדם בשלבים, הלכו והתרבו שלטי התמיכה בו.

למרות שפתרון דומה טרם נמצא במקרה של סטאר, מספרים בעירייה כי בימים אלה מחפשים בכל זאת דרכים לסייע, במסגרת מה שמתיר החוק. זאת היות שסטאר מסתמן כאחד המועמדים המובילים בתוכנית, ולפי התחזיות אף יגיע לשלבים הסופיים בה.

"נבחן אפשרות לסייע למשפחה בכל דרך ובכל מה שניתן כמובן במסגרת מה שמתיר החוק", אמרו השבוע בעירייה.
ובינתיים, מלבד הסיוע הפורמלי, מתארגנות קבוצות צעירים בעיר לתמיכה בסלב המקומי החדש, חובי סטאר.

בין ההתארגנות, נסיעה לאולפן התוכנית על מנת להביע תמיכה ובעיקר מאות ואלפי הודעות אס.אמ.אס שנשלחות מדי שבוע בצורה מאורגנת כדי להשאיר את סטאר בתוכנית.