צילום: גיל נחושתן מנכ"ל עיריית קרית אתא והחברה הכלכלית לשעבר, אהרון אזולאי, מונה השבוע למנכ"ל משרד הגמלאים בממשלה במקומו של ד"ר אבי ביצור שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות.

לתפקידו ייכנס כבר בימים הקרובים ויעבוד תחת סגנית השר לענייני גמלאים, לאה נס. אזולאי אינו תושב הקריות אמנם ומתגורר יחד עם משפחתו בגבעת האלה, אולם את רוב תפקידיו הציבוריים מילא באזור, בעיקר בתחומי קרית אתא.

אזולאי (46) נשוי ואב לשלושה ילדים כיהן כתשע שנים כמנכ"ל העירייה והחברה הכלכלית לפיתוח קריית אתא. לפני כשלוש שנים ולאחר תשע שנים בתפקיד, עזב את העירייה, לטובת עיסוקים פרטיים בהם עיסוק במקצועו כעורך דין.

למרות זאת, המשיך כל אותה עת לקחת בכל זאת חלק בפעילות ציבורית בהתנדבות כחבר בעמותת הכדורגל בעיר ובמסגרת מרכזי היום לקשיש שידוע כנושא קרוב לליבו.

באחרונה ולאחר פסק זמן ארוך, חזר אזולאי הפעם כשמועצת העיר אישרה אותו לשמש כמנכ"ל תאגיד המים העירוני שנמצא בהקמה. מדובר בתפקיד בשכר שאזולאי הספיק לשמש בו תקופה קצרה מאוד. עם המעבר ללשכה החדשה בירושלים, יאלץ להתפטר ממנו.

בקרית אתא שמעו השבוע על המינוי ופירגנו. המנכ"ל החדש ידוע מזה שנים כסרבן ראיונות, ומתעקש שלא לדבר כלל עם עיתונאים, גם לא במסגרת שיחות רקע.

על אף שהוא אינו מרבה להתהדר, בעירייה מספרים כי מדובר באיש ניהול מקצועי ובביצועיסט מצוין שלאורך כל שנותיו בעירייה היה לאחת הדמויות המוערכות בה.

הוא ידוע בעיקר בשל יחסי אנוש טובים ובשל קשרים חמים עם עובדי העירייה. השבוע עם קבלת ההודעה על המינוי, סירב להגיב והפנה לקבלת תגובה מדובר המשרד.

סגנית השר לענייני גמלאים, ד"ר לאה נס, בירכה על המינוי ואמרה: "אני מאמינה שעו"ד אזולאי יתרום רבות למשרד ויפעיל את כל כישוריו לקידום ענייני הגמלאים ולמימוש החזון של השבת כבוד הזקן, מעמדו ואיכות חייו בחברה הישראלית".