צילום: גיל נחושתן ארגון המורים סניף כרמל הכריז על סכסוך עבודה ברשת אורט. הסכסוך נוגע בשלב זה אך ורק לאורט קרית ביאליק. הסיבה לכך היא דרישת הרשת להעביר מורה, המלמדת באורט ביאליק, לבית ספר אחר ברשת, ללא הסכמתה.

לפני כחודש הוציא מנהל מחלקת עובדי ההוראה ברשת אורט, דן שקד, מכתב לאחת מהמורות, בו בישר לה כי בשנה הבאה היא עוברת ללמד באורט יקנעם. המורה שהתנגדה פנתה לארגון בבקשת עזרה. הארגון בתגובה הוציא מכתב לשקד, בו הודיע לו כי "המורה אינה עוברת ללמד במוסד חינוכי אחר ברשת אורט, משום שהמהלך אינו חוקי".

עוד נטען כי המהלך נעשה מסיבות זרות, ואם הרשת לא תבטל את המכתב, ארגון המורים יפעל בכל הדרכים להגן על זכויותיה.

עוד ציינו גורמים בארגון: "בעבר נעשה כבר ניסיון להוציא את המורה מבית הספר, אולם ארגון המורים מנע דבר זה". ביום רביעי בשבוע שעבר נערך שימוע למורה, אך לטענת גורם בארגון, "הרשת סירבה לחזור בה מדרישה זו".

מזכיר סניף כרמל בארגון המורים, שלמה ויינברג: "רשת אורט פגעה באחת מהזכויות הבסיסיות של עובדת ההוראה, והיא
שמירת הקביעות של העובד במקום עבודתו. במקרה זה הרשת ניסתה כבר במהלך השנה לפעול שלא כדין ובצורה שאינה הולמת מעסיק נגד המורה. קלות הדעת שנהגה אורט כלפי המורה צריך להוות תמרור אזהרה לכל מורה באורט ביאליק.

"ארגון המורים יעשה ככל יכולתו כדי להגן על המורים החברים בו ובוודאי במקרה זה. משום כך, הכרזנו סכסוך עבודה נגד אורט. אם הרשת תמשיך לפגוע במורה קבועה, ותיקה ומוערכת, ארגון המורים יפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותו, כולל השבתת בית הספר".

את תגובתו של דן שקד לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הכתבה.