צילום: פיוטר פליטר צלצול לתוך החזה: סיפוק בקרב רופאי בית החולים רמב"ם לאחר שליפתו בהצלחה של צלצל אשר חדר לבית החזה של תושב הצפון.

הגבר שנורה באמצעות צלצל באורך של חצי מטר המשמש לציד דגים הגיע היום לפנות בוקר לרמב"ם כשהצלצל שפילח את חזהו תקוע בגופו. הרופא המטפל, ד"ר רן קרמר סיפר כי "החולה עבר את הניתוח בהצלחה. הוא בהכרה מלאה ונושם בכוחות עצמו כשהוא צפוי לחזור לתפקוד מלא בקרוב".

ד"ר קרמר שהינו סגן מנהל מחלקת כירורגית חזה בבית החולים הוזעק לחדר ניתוח. מדובר בניתוח זעיר פולשני שבו החדירו מצלמה אל בית החזה, זאת בכדי לוודא בזמן אמיתי שלא נגרם נזק תוך כדי שליפת הצלצל.

הצילום הראה שהחץ שחדר מאזור הזרוע חדר לעומק החזה והיה חשש שראש הצלצל יתרחב ויגרום נזק גדול. ד"ר קרמר ביצע חתך בחזה, ודחף את הצלצל קדימה, וכך הוא שלף אותו דרך החור שיצר והוציאו מהגוף. לאחר הניתוח הועבר החולה להתאוששות.

"המטופל הגיע לפנות בוקר לבית החולים", הסביר ד"ר קרמר שציין כי מדובר במקרה חריג. "הוא הגיע עם גוף זר שנראה כמו חיץ דיג שנעוץ בבית החזה האחורי ויוצא מבית החזה הקדמי. החולה הועבר ישירות לחדר ניתוח ושם בוצע ניתוח בשיטה זעיר פולשנית, על ידי החדרת מצלמת וידאו לתוך חלל החזה. תחת הבקרה של המצלמה התאפשר לנו להוציא את החיץ מבלי לעשות ניתוח גדול לפתיחת החזה".