צילום: דורון גולן 300 אלף שקל - זה הסכום שדורש ג'קי פלס לצד התנצלות מפורטת, כפיצוי מראש העיר, שמואל סיסו, ומעיריית קרית ים, בגין הוצאת לשון הרע. לטענת פלס, דיבתו הוצאה במספר כתבות שפורסמו לפני כשבועיים בתקשורת המקומית.

במכתב שהוציא השבוע באמצעות בא כוחו, עו"ד טומי נדשי, טען פלס כי בכתבות שפורסמו בדבר ביטול המכרז בחוף הים ופרישתה של חברת ע.ר.צים שורבב שמו בהודעת העירייה ובציטוטים מפי שמואל סיסו.

פלס מדבר על הדברים שצוטטו לכאורה בשם חברת צים, לפיהם הופעלו עליה לחצים מצד גורמים שפלשו לשטח והפכו את ההתמודדות איתם לבלתי אפשרית. כמו כן, הוא התייחס לציטוטים של סיסו שאמר לכאורה כי "הפשע הופך משתלם", וציין כי אותו לא יפחידו ברימונים ואיומים. פלס טען עוד כי שמו נקשר לזריקת הרימון על ביתו של סיסו.

במכתב נטען כי פלס הוצג בכתבות כעבריין שהפעיל לחצים, הנוהג בדרך של כוח ופשע. נדשי טוען כי פלס לא פלש לשטח כפי שנטען, ויתרה מכך, בתנאי המכרז צוין כי העירייה משכירה שטח של דונם לשוכר המנהל במקום מזנון/מסעדה.

לעניין התנהלותו בנוגע למכרז, נטען כי פלס הגיש עתירה במסגרתה נדון הנושא ונבדקים הליכי המכרז, לרבות פעילות ועדת המכרזים והחלטת מועצת העיר. לאור כל הדברים, דורש פלס פיצוי בסך 100 אלף שקל בגין כל פרסום, ובסך הכל 300 אלף שקל בגין הפרסום בשלושה כלי תקשורת שונים באזור.

את המכתב סיים בנוסח מוצע של הודעת התנצלות הכוללת איחולי בריאות ואריכות ימים, שלא היתה מביישת זוג אוהבים לאחר סיכסוך עמוק ביניהם.

בעירייה לא התרגשו השבוע ממכתבו של פלס. גורם בעירייה הסביר, כי העירייה לא הזכירה את פלס באופן אישי בדבריה, אלא ציינה כי מדובר 'בגורמים עבריינים', ופנייתו השבוע הינה בבחינת "על ראש הגנב בוער הכובע".

בנוסף, טענו בעירייה, כי לפי דבריה המפורשים של חברת צים, היא החליטה לבטל את זכייתה במכרז בגלל לחצים מצד גורמים עבריינים.

תגובת העירייה: "בעירייה גיחכו מעצם קבלת המכתב, ומסרו כי מדובר במסמך חסר כל ערך".