צילום: דורון גולן מפגן תמיכה מרשים בוועד עובדי עיריית קרית ביאליק נרשם השבוע במהלך מסיבת עיתונאים שכינס הוועד, על רקע הכרזתו על סיכסוך עבודה. יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, ברוך זלץ, המליץ לצדדים על פתרון נוסח בחירת האפיפיור: "אנו רוצים למצות את המשא ומתן עד תום. תיכנסו עם ברבי לחדר, תנעלו את הדלת ועד שלא ייצא עשן לבן אל תצאו". זלץ הוסיף: "תפקיד ההנהלה הוא לנהל את העיר, ולא ניתן לוועד לנהל אותה. יחד עם זאת, תשתפו ותתייעצו. החוכמה לא נמצאת רק בצד אחד".

מלבד זלץ הגיעו לכינוס שנערך בבית ההסתדרות ביום שלישי בכירים נוספים מההסתדרות וכן יו"ר פורום הוועדים בחיפה והצפון ויו"ר ועד עובדי חברת החשמל, יעקב דבידה, היו"רים של הרכבת וצים וכן יו"ר הוועד בעיריית קרית אתא, סמדר ספרן.

סיכסוך העבודה אושר בסוף חודש מאי והוא נכנס לתוקף ב-22.6.09. באם ייצא לפועל, המשמעות היא ש-500 עובדים ישבתו. העילות לסכסוך הן טענות הוועד בדבר: ההחלטה החד צדדית לסגור את מעונות הגיל הרך, פגיעה והתנכלות בוועד, וכן פירסום מכרז להמפעל מעון לגיל הרך בצור שלום ביום שישי שעבר.

במכתבו של יו"ר הוועד, יוסי ברבי, לראש העירייה, דוקורסקי: "כפי הידוע לך נושא מעונות הגיל הרך הינו הבסיס להכרזת סיכסוך העבודה". ברבי התריע כי אם לא יעצרו המכרזים, הם יפנו לערכאות משפטיות.

לכינוס הגיעו גם ראש העירייה לשעבר, רפי ורטהיים, וחבר המועצה יוסי דואק. גם סגן ראש העירייה ומ"מ ראש העיר, יוסי אזריאל, נכח במקום והוא קיבל מהנואמים השונים שפנו אליו ישירות שלל מסרים לשבת על שולחן המשא ומתן. ברבי, שדיבר באריכות לכ-60 העובדים שנכחו, השתמש מצד אחד ברטוריקה מאיימת, ומצד שני ציין כי העירייה היא שומרת חוק ומן הראוי לפתור את הסכסוך בהידברות.

"סיכסוך העבודה שמונח אצלנו בכיס זה הנשק הגרעיני של הוועד. אני קורא לראש העיר ולצוותו להמשיך לשבת איתנו. החל ממחר ננקוט בצעדים, ואני מקווה שלא נצטרך להגיע להשבתה".

ברבי הסביר לעובדים שהוועדה הפריטטית לא הצליחה לגבש הסכם מסודר. "אם רוצים לעשות תוכנית התייעלות מסודרת, אתם זקוקים לתמיכת העובדים. שבו איתנו, תראו נכונות להראות מסמכים. תהיו בשקיפות".

בעירייה הביעו תמיהה על הכרזת הסיכסוך. גורמים בעיר אף הביעו פליאה לנוכח הקריאה להידבר, משום שלדבריהם ממילא מתנהל מו"מ. דוקורסקי, שבאותו היום כינס מסיבת עיתונאים בנושא אחר, התייחס לסוגיה: "בכירי ההסתדרות היו אצלי בפגישה והם רואים את הדברים בעין אחת איתנו יותר מאשר עם הוועד".

לצד המחלוקת בין ההנהלה לוועד נראה כי הנפגע מהמצב הוא ציבור העובדים. "אנחנו חיים מהיד אל הפה", אמר אחד העובדים. "כל זמן שאתם לא מסתדרים, אנחנו הנפגעים העיקריים". עובדת אחרת: "אנחנו במתח כבר חודשיים. אנחנו מאמינים לוועד, אבל זכותנו להקשיב לשני הצדדים, גם להנהלה".