צילום: דורון גולן צרות בצרורות: אחרי הפרסומים על קשיים כלכליים גדולים וחשבון נפש שעורכים בעלי מסעדת מוצרט המיתולוגית בקרית מוצקין לגבי המשך פעילותה, נחתה על הבעלים מכה חדשה. ביקורת פתע שערך משרד הבריאות במקום העלתה שורה של ליקויים תברואתיים שהובילו בסופו של הליך לסגירת המקום לחודש ימים.

עניין הביקורת התברואתית עלה לסדר היום כבר לפני שבועיים. במשרד הבריאות ביקשו אז לערוך בדיקה שגרתית, אולם בהיעדר אחד הבעלים, סרבו עובדי המסעדה לפתוח את הדלתות לצוות הבודק ולאחר שהוזמנה משטרה למקום והגיע אחד הבעלים וויתרו על הבדיקה, היות ואלמנט ההפתעה הרצוי כבר לא היה קיים יותר.

ביום חמישי האחרון, כך נודע, הגיעו למקום הווטרינר העירוני ד"ר דוד דדיה, מלווה באחד מפקחי משרדו והשניים ביקשו לערוך בדיקת פתע במטבח המסעדה. הממצאים בעקבות הבדיקה, התברר לאחר מכן, היו חמורים מספיק כדי לסגור מיידית את המקום למשך חודש ימים.

את הצו הוציאה מחלקת רישוי עסקים של עיריית קריית מוצקין, שעודכנה בחומרת הליקויים. אחד הבעלים, איציק פטיש, שהתראיין לפני כשבועיים וסיפר על הקשיים הכלכליים הגדולים אליהם נקלעה המסעדה מסר השבוע: "אכן המסעדה נסגרה לחודש ימים אנחנו מטפלים בליקויים ונערוך גם איזו שהוא שיפוץ, לא גדול, כדי לתקן את הכל".