צילום: דורון גולן "אנשים מפחדים, רוצים למכור את הבית ולברוח מפה". כך אמרה השבוע תושבת רחוב אנה פרנק בקרית חיים, לאחר שהתעוררה ביחד עם שאר תושבי הרחוב בפעם השנייה בתוך פחות מחודש מפיצוץ עז של בקבוק תבערה. האם העולם התחתון מנסה לאותת למישהו מהתושבים להיזהר? משטרת זבולון: המקרה נמצא בחקירה. בינתיים אין חדש.

משהו לא טוב קורה ברחוב אנה פרנק בקרית חיים מזרחית. בשנים האחרונות החלו זוגות צעירים לרכוש בתים ברחוב ולשפצם לדירות איכותיות. ברחוב השקט מתגוררים כיום זוגות רבים, מורים ועובדי היי-טק, אשר מבלים את שעות הפנאי יחד.

בפעם הראשונה שאירע פיצוץ היה זה בליל הבחירות הארציות, כאשר בקבוק תבערה התפוצץ על קיר ביתו של אחד התושבים וגרם לשבירת חלון ולסימנים על הקיר החיצוני. על פי עדויות השכנים, התושב, אדם פשוט מן היישוב העובד בחברה גדולה, לא ידע לטענתו מהי סיבת הפיצוץ ואף טען כי ככל הנראה מדובר בטעות בזיהוי.

אולם, לא חלף חודש מאז הפיצוץ הראשון עד שבשבוע שעבר התעוררו השכנים סמוך לחצות מפיצוץ עז שהחריד את השכונה. "זה היה מפחיד, היינו בטוחים שמדובר בפיגוע, והפחד היה שאולי מדובר במשהו שקשור לפסי הרכבת הסמוכים למקום", אמר אחד התושבים.

לאחר מספר דקות התברר לתושבים כי גם הפעם מדובר בבקבוק תבערה, אלא שהפעם הכתובת היתה רכבו החדש של אותו תושב. גם הפעם לא היו נפגעים, אך הדיוק שבפגיעה ברכבו מבין כל הרכבים שחנו במקום, לא הותיר ספק כי השכן המופתע מהפעם הראשונה הוא הכתובת.

לצד התדהמה והתחושות הקשות, הועלו בשבועות האחרונים בין השכנים ספקולציות, כאשר בין היתר הזכיר אחד התושבים את התנגדותו של השכן המותקף לבנייה שביצעו בשכונה מספר תושבים.

אחד השכנים אמר השבוע: "מדובר באדם צנוע שבוודאי לא מעורב בעולם התחתון, אבל אולי יש לו שונאים. אחד השכנים בנה לדעתי לפי החוק, בלי לחרוג בסנטימטר, אבל השכן הזה התנגד לכל אורך תקופת הבנייה. זה קרה גם עם שכנים אחרים שבנו. יכול להיות שמישהו מצא את הדרך הלא הגיונית להתנקם בו, או להעביר לו מסר, או שיש דברים אחרים שאנחנו לא יודעים".

המצב שנוצר בשכונה גורם לתושבים רבים לחשוש לחייהם ולחיי ילדיהם, ובשבוע האחרון הציעו מספר תושבים את דירתם למכירה במטרה לעבור דירה למקום בטוח יותר, לפני שיגיע בקבוק התבערה הבא.

מפקד משטרת זבולון, ג'מאל חכרוש, אישר את שני האירועים ומסר כי מונה צוות חקירה אשר חוקר את המקרה, אך בינתיים אין כל חדש.

את תגובת השכן, שלעבר רכבו נזרק בקבוק תבערה, לא ניתן היה להשיג.