צילום: דורון גולן העדרותו של יו"ר האופוזיציה, דוד ראם, מכל ישיבות המועצה שהתקיימו עד כה, עוברת, כך נראה, על מי מנוחות. לראש העיר, יעקב פרץ, יש אמנם את הסמכות לפטר אותו מהמועצה אם הוא נעדר ברצף משלוש ישיבות מן המניין, אולם סביר להניח שלא יעשה זאת מאחר שהסידור החדש נוח לו וגם מאחר שהוא לא מוכן "לשחק לו לידיים", כפי שמגדירים זאת גורמים פוליטיים.

עם סיום מערכת הבחירות האחרונה, לא היה לגמרי ברור מהן תוכניותיו העתידיות של ראם. הוא לא הכחיש את רצונו לפרוש מהחיים הפוליטיים, למרות זאת לא בדיוק הצהיר על כך באופן רשמי וגם לא עשה כל מהלך רציני לקראת פרישה שכזאת. יחד עם זאת, ומאז החלה הקדנציה, נעדר מכל ישיבות המועצה ללא יוצאת מן הכלל ולא שלח במקביל מכתב התפטרות.

בעירייה הגיבו בטבעיות לעניין הזה, ופרץ לא נקט גם הוא כל פעולה כנגד כך. השניים האלה מנהלים ולא מהיום קרב מוחות, וברוב הזמן מחכים לראות מי ימצמץ קודם. בסיטואציה שנוצרה נותר המקום של ראם ככיסא הריק וספק רב אם מישהו יאייש אותו בזמן הקרוב.

בסביבתו של פרץ אמרו השבוע: "ראש העיר לא יפטר אותו, אין לו שום צורך לעשות את זה. ההפך, הסידור הזה יותר נוח. במקום שלושה חברי אופוזיציה בועטים מהסיעה הזאת, יש כרגע אחד וחצי.

"במצב שנוצר אין שום סיבה שהוא יזדרז לאייש כיסא במי שכבר ידוע מראש שהוא הולך להימנות על מתנגדיו. מה שכן, מאחורי ראם עומד מספר לא מבוטל של מצביעים שהוא מחויב להם. לכאן או לכאן. בין אם לכהן במועצה ובין אם לפרוש ממנה, אבל הוא צריך להחליט".

מקורביו של ראם לעומת זאת, מסבירים אחרת: "הוא עסוק בתקופה האחרונה בהרבה מאוד נושאים שקשורים לעסקים הפרטיים שלו. לא תמיד הוא יכול לעמוד בלוח הזמנים הצפוף. בכל מקום בארץ, נוהגים לפרסם ולהתאים את מועד הישיבות לחברים זמן רב לפני התכנסותן, בקרית אתא מועד הישיבות הוא הסוד הכי שמור במערכת ופתאום הפקודות כל כך חשובות עד שמחויבים שם להיצמד אליהם ומודיעים יומיים לפני".

ראם עצמו לא הרחיב השבוע: "כשאמצא לנכון להגיע לישיבות שהן בעלות משמעות והשפעה, אני אגיע".

מהעירייה נמסר: "אין אנו עוסקים בדברים קטנוניים. כל אחד מחברי המועצה מוזמן להצטרף לעשייה הציבורית בעיר".