מקדמים את התכנון האסטרטגי לקביעת צביונה של אזור התעשייה בקרית ביאליק: בכנס בהשתתפות למעלה מ-100 בעלי עסקים ומפעלים מאזור התעשייה שהתקיים באשכול הפיס בקריה, תוארה התוכנית המהפכנית שמתכננת העירייה לבצע באזור התעשייה, שלדבריה "תהפוך את המתחם לאחד המודרניים והמובילים".בכנס נודע כי העירייה שכרה את שירותיו של מנכ"ל משרד הפנים לשעבר, דב קהת, שמקדם תוכנית אסטרטגית לקביעת אופיו וצביונו של המקום. קהת הציג לנוכחים את יעדי התכנון האסטרטגי. כמו כן, כל בעל עסק או יזם המעוניין לפתוח עסק במקום ייפגש אישית עם ראש העירייה, אלי דוקורסקי. "ההצלחה שלכם היא ההצלחה של העיר כולה. אם נעמוד כתף אל כתף נצלח את המשבר הכלכלי ונצעיד את קריית ביאליק קדימה", הוא אמר.

בחודש הבא ייפגש דוקורסקי עם סמנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל לדון בהרחבת אזור התעשייה ב-100 דונם, כאשר הכוונה היא להביא לאזור התעשייה רשתות עוגן, שיהוו מנוף צמיחה לעסקים הקיימים וכי מתנהלים מגעים עם יזמים כאלה.

לדבריו, העירייה מתעתדת להקים בשטח ההרחבה של אזור התעשייה אזור בילוי ומסעדות. כמו כן, בעירייה בוחנים את הגדלת אחוזי הבנייה באזור התעשייה כדי לאפשר תוספת שטחי מסחר ותעשייה במקום.

יצוין, כי לאחרונה הופחתו תעריפי הארנונה במקום וכן אושרה הפחתה רטרואקטיבית של תעריפי אגרת השילוט מינואר 2007. כמו כן, התחילו עבודות פרויקט שיקום רחוב יוסף לוי ולשירותי השמירה הניתנים במימון העירייה נוספו בחודש האחרון סיורים מוגברים של המשטרה למניעת פריצות. בעתיד מתוכנן שיפור הניקיון והתאורה ובחינה מחודשת של מערך פינוי האשפה ונבחנת הקמת מנהלת לאזור התעשייה.