צילום: דורון גולן התפתחות נדל"נית בקרית ים: מינהל מקרקעי ישראל צפוי להתחיל בשיווק של קרקעות שנמצאות בבעלותו לאורכה של הטיילת בחוף קרית ים. השטח שבו מדובר משתרע על פני עשרות דונמים.

הוא מתחיל מחוף זבולון שבדרום ועד לגדר של רפא"ל, והוא מקביל לשטח שעליו מבוצעות העבודות להשלמת שלב ב' של הטיילת. המינהל יחל בשיווק הקרקעות לצורך פיתוח מיזמי קיט ותיירות על פי התב"ע (תוכנית בניין עיר) וחוק החופים. כך סוכם בפגישה שקיים ראש עיריית קרית ים, עם מנהל המחוז במנהל, ערן ראובני.

בימים אלה משלימה העירייה את הקמת שלב ב' של הטיילת אשר אורכה כקילומטר וחצי ובסך הכל אורכה יהיה שלושה קילומטרים. בעירייה הסבירו, כי כלקח מהשלב הראשון של הטיילת וריבוי המבקרים במקום הוחלט כי בשלב ב' הוחלט להגדיל את רוחבה. כמו כן, הותקנו לאורכה פינות ישיבה מוצללות רבות יותר ומרפסות נוף. בנוסף, בקצה הטיילת מקימה העירייה מזח דייגים החודר לים.

גורמים בעירייה מסרו, כי על פי הערכה הכנסות מינהל מקרקעי ישראל ממכירת הקרקעות עשויה להגיע לעשרות מיליוני שקלים ולרוכשים אשר יקימו במקום מיזמים שונים צפויים רווחים, בשל העובדה שמדובר באחת מרצועות החוף הבודדות בארץ אשר לאורכן לא נבנו בתי מגורים, וניתן להקים בהן רק מיזמי תיירות וקיט החסרים בצפון.

"מבדיקה עם בעלי הבתים שלאורך שדרות ספיר הגובלים בטיילת נראה שלמרות המיתון במשק, נרשמה שם התעוררות בביקוש לדירות", אמר גורם בעירייה. "כתוצאה מכך אף עלה ערכן של דירות אלה, בחלק מהמקרים הוא הוכפל ובמקרים של דירות אשר עברו שיפוץ הוא אף שולש".

שמואל סיסו: "הסיכום שהושג הוא חלק מהחזון לפיתוח העיר והפיכתה לעיר תיירות. לקרית ים אין שום משאב אחר לפיתוח כלכלי, ולכן הים שהוא ייחודה יכול להיות מנוף כלכלי אדיר באמצעותו תתפתח העיר ותשנה את תדמיתה כפי שקורה בכל ערי החוף ברחבי העולם".