צילום: צביקה טישלר מגבירים את הפיקוח על עובדי העירייה במוצקין: בימים האחרונים הוכנסה לעירייה מערכת החתמת אצבע לעובדי העירייה. מדובר במערכת החתמת נוכחות שתחליף את שיטת הדפסת הכרטיס הישנה.

בעירייה מספרים כי מדובר בטכנולוגיה חדישה שאופיינית יותר לחברות גדולות ואינה מצויה עדיין ברשויות המקומיות. הכנסתה לאגפים השונים בעירייה תבטל כאמור את הצורך בשימוש בתג המגנטי ותסתפק בטביעת אצבע בלבד.

מוצקין היא הראשונה להכניס מערכות נוכחות המבוססות על טכנולוגיית זיהוי אישי המחייבת את העובד בעצמו להחתים פיזית את הכרטיס.

המערכת החדשה עושה שימוש בכל סוגי התקשורת הנחוצים להעברת דיווחי הנוכחות - רשת, מודם, חיוג ואינטרנט. המהלך מאפשר קבלת דיווחים מדויקים ומבטל את הצורך בכרטיס השגרתי וכן מונע הוצאה כספית של הנפקת כרטיסים מגנטיים וטיפול שוטף באובדני כרטיסים.

החתמת האצבע נעשית במקום בו העובד משתייך אליו. כל אחד במחלקתו. עובד אינו יכול להחתים את אצבעו במכשיר שאינו במחלקתו. בימים האחרונים נלקחו טביעות אצבע מכל עובדי העירייה והן הוטמעו במערכת. כבר בשבוע האחרון, עברו רבים מהעובדים להשתמש במערכת החדשה.

ועד עובדי העירייה בירך על היוזמה החדשה וכן על הכנסת טכנולוגיה שכזאת לרשות. "השימוש מהיר, נוח ובעיקר מבטל את הצורך בכרטיס מגנטי", אמרו בוועד העובדים. ראש העיר, חיים צורי: "הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק.

"טביעות האצבע ישמשו את כולנו בשנים הבאות וכבר מדברים על כך שזו תהיה תעודת הזהות של כל אחד מאיתנו. מערכת ההחתמה נוחה מאוד עבור כל העובדים".