צילום: אוראל אלפנבאום חייהם של נקבת עטלף וגורה הקטן שהותקפו על ידי עורב ניצלו בזכות תושייה שגילו שוטרים. ביום שישי שעבר בשעות הבוקר המוקדמות עורב תקף נקבה מסוג עטלף פירות בחצר של בית הספר לשוטרים הנמצא סמוך לשפרעם. במשך דקות ארוכות נלחמה נקבת העטלף על חייה באומץ רב עד שהלומדים במקום נלחצו לעזרתה.

אוראל אלפנבאום, שוטרת שנמצאת בקורס שוטרים במקום, הבחינה במתרחש והזעיקה כמה מחבריה
לקורס וביחד הצליחו להבריח את העורב תוך כדי תיעוד המאבק במצלמה. אז הם הבחינו בגור קטן שנצמד לנקבת העטלף תחת כנפה הימנית. זו כנראה הייתה הסיבה לתקיפת העורב שניסה לחטוף את גורה.

לאחר שהוברח העורב, נקבת העטלף שכבה מותשת על הקרקע ולא היה ברור אם נפצעה. אלפנבאום וחבריה לקורס כיסו את נקבת העטלף בקופסת קרטון כדי להחשיך את המקום, מאחר שעטלפים מטבעם הם חיות לילה והחלו לחפש סיוע על מנת להצילה.

אלפנבאום יצרה קשר עם שתי מתנדבות למען בעלי חיים באזור הקריות בתיה בר, תושבת קרית ביאליק, והילה שמו לאופר, תושבת קרית ים, החברה בוועדה הציבורית לרווחת בעלי החיים בביאליק. השתיים העבירו את הפצועה לווטרינר של אגודת צער בעלי חיים חיפה, ד"ר ערן מרקוביץ, ולאחר בדיקה התברר שהיא אינה פגועה, אולם היא נמצאת במצב של סטרס המסוכן לבעלי חיים.

ד"ר מרקוביץ הנחה את שמו לאופר, שהתנדבה לטפל בנקבת העטלף בביתה, כיצד לתת לה את התנאים המיוחדים והמזון המתאים (חדר חשוך, אפשרות
להיתלות מרגליה כלפי מטה, אכילת פירות ומים). לאחר מספר שעות החלה נקבת העטלף לאכול וזה היה סימן לתחילת התאוששותה. לאחר יומיים התקשרה שמו לאופר למטפלת העטלפים בספארי ברמת גן והתייעצה איתה לגבי שחרורה לטבע.

המטפלת יעצה לשחררה בשעות הערב בדיוק במקום שבו נפגעה. שלושה ימים לאחר שהותקפה שוחררה נקבת העטלף בחזרה לטבע, עם הגור צמוד לבטנה. "ההרגשה היתה נפלאה ואנו היינו מאושרות לראותה חוזרת לחיק הטבע בידיעה שהצלחנו להציל חיים נוספים, ביחד עם שוטרי משטרת ישראל ווטרינר האגודה", אמרה בר והוסיפה: "שיתוף הפעולה בינינו, הרצון לעזור לבעל חיים במצוקה ולקיחת האחריות של כולנו על מנת להציל ממוות את נקבת העטלף וגורה הצמוד אליה נתנו לכולנו סיפוק רב".