זמן קצר לאחר שרכב של כיבוי אש נצפה כשהוא חונה על המדרכה המסומנת באדום לבן בחניית הקריון, לאחרונה נצפה מספר פעמים גם רכב אמבולנס שנהגו בחר להחנות עם ארבעת גלגליו על המדרכה בשכונת גבעת הרקפות בקרית ביאליק.

תושבי השכונה סיפרו השבוע, כי הם נתקלו באמבולנס החונה על המדרכה בסמוך לבנייני המגורים ברחוב יקינטון 8 ו-10 מספר פעמים בעבר, אך נמנעו מלהעיר על כך משום שחשבו לתומם שמדובר באמבולנס שהוזעק על מנת לטפל באחד התושבים.

לדבריהם, משראו את הרכב עומד על המדרכה פעמים נוספות, הבינו כי מדובר באדם הפוקד בתדירות את השכונה. "יצאתי להליכה בשעת לילה מאוחרת וראיתי אמבולנס חונה על המדרכה. הייתי בטוח שקרה משהו ורק קיוויתי שכולם ירגישו טוב", אמר אחד התושבים.

"אבל בוקר אחד ראיתי את האמבולנס חונה על המדרכה, חוסם את כל המעבר, מסכן את הילדים שהולכים בבוקר לתחנות האוטובוס במטרה לנסוע לבית הספר. נזכרתי שגם בלילה, כשהגעתי הביתה, הוא עמד באותו המקום בדיוק.

"עשיתי אחד ועוד אחד, ביררתי מעט והתפלאתי לגלות שמדובר בתושב שכנראה גר בשכונה ובסך הכל 'מתעצל' ללכת עוד 70 מטר מהבית שלו לחניון הגדול שהוכשר בשכונה. בחניון הזה תמיד יש מקום לחנות ומדובר במאה אחוז עצלנות, שעלולה לעלות ביוקר לתושבי השכונה".

תושבת אחרת שנתקלה אף היא באמבולנס, אמרה השבוע: "העובדה שהוא נוהג על רכב חירום ושאולי נוהגים איתו בסלחנות לא אמורה להקנות לו יתרונות כלשהם מחוץ לשעות העבודה או כשהוא לא בפעילות. היו כמה פעמים שהאמבולנס הזה עמד במקומות האסורים על פי חוק והסתיר את שדה הראייה של מי שרוצה לחצות את הכביש. זו פשוט סכנת נפשות".

ממד"א נמסר: "צוותי מד"א מקפידים על כללי תקנות התעבורה קלה כחמורה, גם אם מדובר בעבירה טכנית. אנו מודים לכם שהסבתם את תשומת ליבנו על המקרה והוא נמצא בבירור".

אגב, נהג רכב הכיבוי, שחנה בקריון על מדרכה באדום-לבן, ממשיך לעשות זאת. השבוע ביום שלישי בבוקר נצפה אותו רכב באותו מקום.