צילום: ענר גרין יש לכם פסולת אלקטרונית בבית? מבצע עירוני לאיסוף הפסולת המיוחדת מבתי התושבים יחל בשבוע הבא בקרית ים. לקראת הפסח הכריזה העירייה על מבצע "ג'אנקולוגי".

הפסולת תועבר למפעל למחזור פסולת אלקטרונית, המספק בדרך זו פרנסה לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. את מוצרי האלקטרוניקה הבלתי שמישים, בהם חלקי מחשבים ומוצרי אלקטרוניקה שיצאו מכלל שימוש, מוזמנים כל תושבי הקריה להביא לעמדות אשר יוצבו במהלך השבוע הבא בכניסות לבתי הספר ומשם ייאספו על ידי אנשי חברת "איקומיוניטי" המתמחה בפירוק ציוד אלקטרוני ומחזורו.

את עבודת הפירוק מבצעים עובדים הסובלים מנכויות שונות. בין השאר ניתן להביא מחשבים ישנים, כרטיסים אלקטרונים, בקרים, מרכזיות, ציוד תקשורת ועוד.

בדרך כלל נוהגים בעלי הציוד לשמור אותו ללא כל סיבה במחסנים בבתיהם או להשליך אותו לאשפה כאשר בכל אחד מהמקרים נגרם נזק סביבתי מיותר.

באמצעות המבצע אותו יזם אגף החינוך והנהלת אשכול הפיס בעיר בשיתוף עם רפא"ל יתרמו למעשה תושבי העיר והתלמידים לשמירה על איכות הסביבה וגם יספקו תעסוקה ופרנסה לאוכלוסיות מיוחדות.

במקביל למבצע האיסוף יעברו תלמידי העיר במהלך השבוע סדרה של פעילויות שונות והדרכות חינוכיות הקשורות בסביבה. העירייה: "זהו צעד נוסף בדרך למרכוז איכות הסביבה כחלק מהחזון העירוני".